Kuka taas on jättänyt auraamatta meidän kaavatien kirkolla, kun ei pääse kitkoilla liikkeelle ja myöhästyn töistä. Kuka maksaa?
Miksei ole aurattu
15
424
Vastaukset
- Anonyymi
Olisit tyytyväinen, että sinulla on auto. Kaikilla ei ole. Tämä on taas näitä paremman maailman ongelmia.
Luntakaan ei ole kaikilla.- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18077890k
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Oletko aivan varma, että on talvirenkaat alla? Kitkarenkaat näyttävät samanlaisilta kuin kesärenkaat. Olipa hyvä, ettet lähtenyt kesärenkailla liikenteeseen näillä keleillä. Onneksi bussit kulkevat. Vaikka myöhästelevät. Tai eivät kulje.
- Anonyymi
Et pääse kitkoilla lumessa liikkeelle? Ei sitä lunta nyt niin paljon ole, vai onko sulla ne klasikot, eli Suomeen sopimattomat keskieuroopan liukurit?
- Anonyymi
Ei kaikilla ole painavia sähköautoja, joilla pääsee kitkarenkaat alla vaikka minkälaisessa kelissä. Pito tulee painosta.
- Anonyymi
On joo jotkut kiinankitkat millä ei pääse mihinkään . Taisi olla virheinvestointi vaikka halvalla saikin. Lamellit ihan koppurassa heti parin asteen pakkasella. Kyseessä VW polo -2008 vm.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On joo jotkut kiinankitkat millä ei pääse mihinkään . Taisi olla virheinvestointi vaikka halvalla saikin. Lamellit ihan koppurassa heti parin asteen pakkasella. Kyseessä VW polo -2008 vm.
Sitä sun polosta ei kohta enää löydy lumen alta muutenkaan. Tännehän on luvassa puoli metriä lunta!
- Anonyymi
Äärimmäisen huono ajokeli Pirkanmaalla, nyt ei ole syytä mennä kesärenkailla mihinkään:
https://yle.fi/a/74-20057814- Anonyymi
Auraussopimukset katkolla , niin tuskin näille lumille tulee edes lumiauraa. Koulun parkkipaikka tärkeämpi kuin ne polut mistä veronmaksajat lähtevät kunnalle verotuloja tienaamaan. Mutta nythän on kyse Vesilahden kunnasta missä kaikki asiat kulkee tosi pitkien piuhojen kautta yleensä.
- Anonyymi
Teit oikein kun jäit tänään etätöihin. Huomenna kannattaa tehdä sama. Tämä kaaos ei ole vielä ohi. Teitä ei saada pidettyä auki. Busseja jää mäkiin. Kaikki on sekaisin.
- Anonyymi
Muut ei ilmeisesti tajunneet tätä aloitusta vitsiksi ;)
- Anonyymi
Pirkanmaa punaisena kelikartalla ei ole vitsi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pirkanmaa punaisena kelikartalla ei ole vitsi.
No jos ei syksyn ensimmäisestä muutaman tunnin lumisateesta selviä niin eiköhän olis viisainta olla näyttämättä avuttomuutensa ja seuraavan kerran huhtikuussa kurkistaa verhojen välistä ulos.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No jos ei syksyn ensimmäisestä muutaman tunnin lumisateesta selviä niin eiköhän olis viisainta olla näyttämättä avuttomuutensa ja seuraavan kerran huhtikuussa kurkistaa verhojen välistä ulos.
Kuten jo todettu, kaikilla ei ole sähköautoa, parasta talviautoa.
- Anonyymi
Pahin taitaa olla tällä erää meillä ohi ja nyt kärsitään Keski-Suomessa https://yle.fi/a/74-20058076
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 174633
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni831692Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2811558Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä741514Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2431388Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121150Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1341120Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041089- 931044
Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi651023