Ateismi ei ole suosittua, koska siitä ei saa kiksejä eikä oikein yhtään mitään. Se on vain sitä, että ei uskota jumaluuksiin ja siksi se ei suomalaisia erityisemmin kiinnosta. Jos ateismi antaisi jotakin, niin se olisi suositumpaa, mutta kun ei: tyhjää täynnä!
Miksi ateismi ei ole suosittua?
Anonyymi-ap
6186
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ateismi ei ole mikään hauska harrastus.
Saako ihmiset kiksejä siitä, että tietävät Maan kiertävän Aurinkoa. Sitähän he miettivätkin varmaan päivittäin...
No onpas uskonnolla päänsä pehmittänyt hyypiö nyt niin katkerana! Vai kicksejä sinä siitä uskonnosta haet? Poltatko pilveäkin? 😁
Olet oikeassa. Uskonnota antavat kiksejä tunnetasolla, joita voi verrata täysin päihteiden käyttöön. Uskonnot ovat kansalle huumetta.
ateismi ei ole mitään , en mieti sitä koskaan , koska se on itsestäänselvyys .
Selvinpäin ei ole suosittua, koska siitä ei saa kiksejä eikä oikein yhtään mitään. Se on vain sitä, että ollaan ja siksi se ei suomalaisia erityisemmin kiinnosta. Jos selvinpäin olo antaisi jotakin, niin se olisi suositumpaa, mutta kun ei: tyhjää täynnä!
Joo, onhan ahomeopaattien elämä surkeaa. Mistä naittivat kun elämässä ei ole mitään...