Suomalaiset haluavat Pekan Presidentiksi

Anonyymi-ap

24

369

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Emmä oikeestaan halua.

      • Anonyymi

        🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

        💋 ­­­N­y­m­­f­o­­m­­­a­a­­n­­­i -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Ei varmasti halua! Haavisto ei ole ulkopoliittisesti luotettava. Hänellä ei ole sopivaa koulutusta eikä hän sovellu puolustusvoimain ylipäälliköksi. Haavisto ei ole arvostettu ulkomailla eikä koskaan tule saavuttamaan Suomen kansan enemmistön hyväksyntää.

      • Anonyymi

        Haavisto sai YK:sta potkut, kun sekoili Darfurin tiimoilla.
        Siitä ei sitten valtamedia kirjoitellut.
        Olihan se noloa myös Suomelle, mutta meriitti tulevalle presidentille?


    • Anonyymi

      No, ei varmasti haluta.

    • Anonyymi

      Kekkonen kiipesi palmuun ja muut on seurannut taatelia hakemaan perässä. Sama kookos tai taateli onkohan kuinka moni miettinyt mitä nuo ovat poistaneet oliko se perustuslaista jos ei oteta huomioon palkan alennuksia hallitukselta ja ministereiltä jota ei ole tähän päivään mennessä tapahtunut ei myöskään byrökratia ole vähentynyt.

    • Anonyymi

      Pekka Haavisto on hyvä ihminen ja hyvä tyyppi. Saman veroinen on Olli Rehn. Todella hyviä tyyppejä molemmat. Stubb on parempi osaisten eli kokoomuslaisten puolta puhuja, vaikka nyt vaalien alla muuta esittäisikin.

    • Anonyymi

      Ekollit lobbaa koiraslottia.

    • Anonyymi

      Jos Pekasta tulee presidentti, tuleeko Antoniosta valtakunnan ensimmäinen "mies", vai miten se sitten menee ? Aika mielenkiintoinen asetelma, täytyy myöntää.

      • Anonyymi

        Sehän, ja monet muutkin pienet sivuseikat, jo muutaman kuukauden päästä. Silloin kun Sale antaa Pekalle kapulan jatkaakseen


      • Anonyymi

        Jos pekasta tul,,, Antoniosta tulee suomen ensimmäinen päähomo.


    • Anonyymi

      "...presidentin vaalit käydään hyvissä merkeissä eli tipu jouluporsas ja pääsiäistrulli kaikki saavat osallistua -ensimmäisellä kierroksella sdp valitsee ehdokkaakseen olli rehnin ja hän saa 48% äänistä sen pitäisi riittää kokoomuksen nujertamiseen oikein kunnon selkäsaunalla virkavaihdoksestvsen jälkeen, eikä yhtään kokaiinin ja hassiksenkäytyäjää suomeen synteilemään, vaikka olisivat koko naton "sotilasjoukkue"!

    • Anonyymi

      Iltalehden Karvainen nainen asetti juuri kysymyksen millaisen pressan Nato suomemme saa , IL kuva kertoo kahden olevan vahvoilla Stub tai P. Haavisto, monet karsastaa Haavistoa homomaisuuden takia, toisille tuo on taas suorastaan etuna. Natolle tuolla ei liene merkitystä, eihän presat sodi. StuB on hänkin vankka globalisti ja pidetty liberaali taitaa olla tavannutkin isäntämaan Hillary Glintonin Stub on pidetty liittovaltion miehenä seuraavalla presalla ei ole enää paineita suomen asemasta seon käytännössä osa liittovaltiota jo nyt, joten Stub olisi luonteva liittovaltion osana uomen ikäänkuin kuvernööri. Haavistolla on myös muita rasitteita kuin sukupuolisuuntaus, hän ei oikein istu kuvaan hyvinkin todennäköisen maailmanosodan ajan pressana on epäilyjä entisestä vaikkakin taakse jääneestä rauhanmies lookista , tuo pudottaneen Pekan haaveet ja mairea hymy hyytyneen vaalissa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Pekka ja hänen puolisonsa,,,,ei hyvä.

    • Anonyymi

      Ei ikinä Pekkaa presidentiksi,Pekka esitti vihreässä aatteessaan 90 luvulla Suomen armeijan lakkauttamista ja Pekkako voisi toimia armeijan ylipäällikönä...
      Pekka veljeillyt mm.islam terroristien tukijan kanssa ja ollut hyvin venäjämielinen ja Nato vastainen.
      Pekan koulutus on ylioppilas muut tohtoreita,Pekka toi juonitellen isisterroristiäidit suomeenja yritti painostaa konsulia laittomasti ja ei eronnut ministerin tehtävästä vaikka joutui luottamusäänestykseen.
      Pekka valmisteli ja hyväksyi Fortumin Carunakaupat ja suomalaiset maksavat kalliin sähkönsiirron pekan takia.
      Epärehellinenja epäisänmaallinen Pekka on kykenemätön ja jopa vaarallinen suomen johtoon.
      Pekka ei ole koskaan auttanut suomalaisia mutta ulkomaalaisia kyllä.
      Pekka eisovi presidentiksi.

    • Anonyymi

      Hesalaiset voi haluta muut eivät.

    • Anonyymi

      Yritätkö aivopestä porukkaa? Ei onnistu.

      • Anonyymi

        Aivottomia ei voi aivopestä.


    • Anonyymi

      Haavisto on ehdottomasti paras. Myös Stubb ja Rehn ovat hyviä vaihtoehtoja.
      Eli kolmen kärki: Haavisto, Stubb ja Rehn. Ei paha! Vai mitä?

      • Anonyymi

        Suomen armeijan lopettamista esittänyt ja natokielteinen ja venäjämielinen ylioppilas Pekka Haavisto ei mitenkään sovi Suomen presidentiksi Caruna Pekan toimet on nähty ja kansa aina maksajana.
        Presidentin pitää olla koulutettu ja isänmaallinen mies ja ne kriteerit eivät täyty Pekan kodalla. Ei jatkoon.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suomen armeijan lopettamista esittänyt ja natokielteinen ja venäjämielinen ylioppilas Pekka Haavisto ei mitenkään sovi Suomen presidentiksi Caruna Pekan toimet on nähty ja kansa aina maksajana.
        Presidentin pitää olla koulutettu ja isänmaallinen mies ja ne kriteerit eivät täyty Pekan kodalla. Ei jatkoon.

        Haavisto on sangen sivistymätön muihin ehdokkaisiin verrattuna:
        Jussi Halla-aho on filosofian tohtori
        Paavo Väyrynen on valtiotieteen tohtori
        Alexander Stubb on filosofian tohtori
        Olli Rehn on filosofian tohtori
        Mika Aaltola on kansainvälisen politiikan dosentti ja professori
        Harry Harkimo on diplomiekonomi
        Sari Essayah on kauppatieteen maisteri
        Li Andersson on valtiotieteiden kandidaatti

        Pekka Haavisto on PELKKÄ YLIOPPILAS!


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      199
      2627
    2. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      116
      2323
    3. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      76
      1648
    4. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      193
      1156
    5. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      47
      1068
    6. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      49
      1063
    7. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      981
    8. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      46
      783
    9. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      6
      783
    10. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      106
      754
    Aihe