Toivottavasti Petra Ståhl ähtee Vihdistä, niin Vihtikin alkaa kehittyä. Hanko sopii hänelle oikein hyvin. Siellä ei kehitys mene mihinkään.
Kaupungin johtaja
9
1263
Vastaukset
- Anonyymi
Sinne Hurrien s
ekaan joutaakin- Anonyymi
Sinne voi lähteäkin niitä hampaita tuulettamaan.
- Anonyymi
tiedoksi hänelle : levator skogen on miesten paikka....
- Anonyymi
kyllä hänet voisi kouluttaa siellä aavistuksen verran
- Anonyymi
Vihdissä yritti kaavoittaa kunnantalon takapihalle jotain s
Sinkityslaitosta. Aivan järjetön päätös. Onneksi järkiihmiset kaatoi hankkeen. Aivan vapaasti saa lähteä Hankoon. Vihdissä aivan turha ihminen. - Anonyymi
Nyt mediat on pullollaan kuinka Vihtiä on kehitetty. Vihti on polkenut paikallaan monet vuodet. Kunnan saamattomuudesta. Vihdissä on lähtenyt yrittäjiä pois. Koska Vihdin kunta ei ole ollut yrittäjä ystävällinen sitten Helteen Veikon pois menon jälkeen. Kyllä Raivola oli tiukka mies, muttajärki päässä kaavoitus asioissa. Nummelan keskusta ei ole saanut keskusta kuvaa ollenkaan. Tarvitaankin toisenlaisia ihmisiä Ruoriin. Nämä Joo.Joo porukat saa väistyä, mm Elinvoima lautakunnastakin.
- Anonyymi
Kyllä olen samaa mieltä. Nummelan keskusta ei ole muuttunut kymmeniin vuosiin mihinkään. Mm. Albertinkatu, joka on Nummelan ensimmäinen katu. Katu on niin kapea että puut kasvaa yhteen kadulla. Puut on istutettu niin lähelle katua, et ne pitäisi kaataa kaikki pois. Siellä jos 2henkilö autoa kohtaa toisensa missä kulkee jalankulkijat. Haloo. Nummelassa ollaan niin huolissaan suojatiestä. Jossa jokin pullonkerääjä "kompuroi"
- Anonyymi
Petra Stähl on loistava valinta. Onneksi olkoon.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 865381
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai744719Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1314670Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3702114- 971756
- 991627
- 2571507
- 3561222
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.581054- 2001021