60 kuutiota Ihmispas ...aa luontoon Punkalaitumella !

Eikä kuulema hajuhaittaa pahempaa seurausta ! Vastahan kymmenillä tuhansilla per talous ,piti maaseudulla tehdä puhdistuslaitteita ! Muutaman kikkareen tähden ,mitkä aiemminkin meni jo kaivoon ! Eikun luontoon vaan 60 kuutiota sitä ihteensä ! Hajuhaitta on ainoa seuraus ??
3131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ruotsissa 150 kuutiota polttoöljyä mereen. Lintuja on pitänyt lopettaa.

https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000009965977.html

"Aluksen tankeissa oli SVT:n mukaan ollut noin 160 000 litraa öljyä. Aluksen tankkeihin jäi Smit Salvage -yhtiön mukaan noin 8 000 litraa öljyä, mikä tarkoittaa sitä, että noin 150 000 litraa olisi vuotanut mereen."

Äänestä

Mutta mistä se on peräisin ja mihin sitä oltiin kuskaamassa

Äänestä
  • Villi veikkaus, että perseestä peräisin. Destinaatio varmaan Närpiön tomaattiviljelmät.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Eikä kuulema hajuhaittaa pahempaa seurausta ! Vastahan kymmenillä tuhansilla per talous ,piti maaseudulla tehdä puhdistuslaitteita ! Muutaman kikkareen tähden ,mitkä aiemminkin meni jo kaivoon ! Eikun luontoon vaan 60 kuutiota sitä ihteensä ! Hajuhaitta on ainoa seuraus ??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu