https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/fc217abd-677b-4bc2-be42-d8340f2f59ea
Paha saa palkkansa, kuten sanonta kuuluu.
Paha saa palkkansa, kuten sanonta kuuluu.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Hieno päätös, jatkossa matkustan Tallink Siljalla
ulkaistu: 11:24
Tallink-johtajien väitetty remellys Siljan ruotsinlaivalla nousi keskiviikkona myös virolaisen Postimees-lehden pääuutiseksi.
Viron merimiesten ammattiyhdistyksen johtaja Kaia Vask kommentoi lehdelle, että eräiden Tallinkin huippujohtajien omavaltainen käyttäytyminen yhtiön laivoilla on ikivanha tapa.
" Samankaltaisia tapauksia on ollut, ruotsalaisten nyt esiin nostama asia ei ole Tallinkin työntekijöille uutinen. Niin firman huippujohto käyttäytyy" , Vask sanoi.
Vaskin mukaan Tallinkin asioista on vaikea puhua, koska työntekijöitä on kielletty olemasta yhteydessä viestimiin. Hänkään ei suostunut mainitsemaan ketään nimeltä, mutta mainitsi, että innokkaimmat juhlijat löytyvät Tallinkin johdossa jo pitkään olleiden joukosta.
Kauimmin Tallinkin hallituksessa ovat istuneet sen puheenjohtaja Enn Pant, joka on myös Tallinkin suuromistaja ja Viron rikkaimpia miehiä, sekä Kalev Järvelill. Postimees ei onnistunut saamaan kummaltakaan kommenttia asiaan.
Vaskin mukaan huonosti käyttäytyvät johtajat tiedetään Tallinkin laivoilla hyvin ja heitä yritetään välttää. Viron merimiesten ammattiyhdistys ei ole tehnyt epäasiallisesta käytöksestä virallisia valituksia, mutta on pyytänyt johtoa suhtautumaan henkilökuntaan kohteliaasti.
Tallinkin työntekijöiden pääluottamusmies Mati Elmers ei halunnut vahvistaa, kiistää eikä muutenkaan kommentoida Silja Symphonyn tapahtumia. Hän viittasi kuitenkin siihen, että tapauksen taustalla voisi kenties olla eri maiden toimintakulttuurin eroja.
" Me olemme toisenlainen yhteiskunta. Olemme tottuneet siihen, että kun päällikkö käskee tehdä jotain, mitä ei pitäisi tehdä, teemme sen" , Elmers sanoi Postimeehelle.
Mikä siinä on mahtavaa?
En kuuntele ko. artistia, enkä edes käy risteilyillä, mutta en siitä huolimatta ilakoi toisten epäonnella.
Tallink jeesustekee arvoilla. Hyvä vitsi. Mitähän kaikkea Tallink on tehnyt ja mitä sen laivoilla on tapahtunut!
Myynyt viinaa ja saanut asiakkaitaan hyppimään humalassa mereen?
Näin kuuluukin toimia.
> Boikotoidaan Festareita siis.
Sillanpään teot oli vastemielisiä
Avaaja lisää: Festerien järjestäjät KONKURSIIIN
a bgag aga gaga ga ga a ga a
FESARIT OVAT SAAATANASTA OTA JEESUS VASTAAN
Järki voittaa vihdoin, aikoinaan tuonkin homous salattiin kun aiheellisesti pelättiin ettei suomikansa riennä kuulemaam homoa tangolaulajaa. Tangotähti ryyditti omaa alennustilaansa sekaantumalla huumrisiin, tulemalla ulos kaapista ja ties mistä
Äijä tienas miljoonia ja sitten langetti "kultaisen sateen" kansan ylle, nyt kansa kiittää tästä.
Häivy ja pysy poissa.
On firmalla näköjään jokin arvopohja. Ihan kaikki sairas pasko ei kelpaa.
Hyvä päätös. Kannatan. Ja äänestän lompakollani menestystä firmalle.
Jari Sillanpään kohtelussa täyttyy rikoksen tunnusmerkit moneen kertaan ja tuossa olisi käräjäoikeuden paikka.
Jari Sillanpää on saanut tuomionsa Suomen oikeuslaitokselta, joka on ainoa legitiimi instanssi joka saa langettaa tuomioita. Tämän tuomion jälkeen ihminen on ikään kuin "deletoitu" rikoksien ja rikkeiden osalta ja yhteiskunnan täytyy taata hänelle "puhdas pöytä."
Jari Sillanpään kohtelu täyttää maalittamisen, ammatinharjoittamisen estämisen ja vainoamisen tunnusmerkistön todella monessa kohdassa.
Avaaja lisää: Boikotoidaan musiikkitapahtumia, kohta on itku kurkussa muillakin :aival yhtiöllä jo koronan aikaan!
"RH Entertainmentin konkurssin myötä muun muassa Blind Channelin jäähallikeikan toteutuminen on epäselvää."
nauroin ääneen kun epäkristillisiä roskausjuhlia tuottanut yhtiö meni konkurssiin
_Dananistien näköiset nuo laulajatkin,Jumala rankaisee!
Amen
t. avaaja
Festarien kavioiden hajut teot oli vastemielisiä
Millainen riemuidiootti edes käy niissä?
heh
Mitä se Sillanpää on oikein tehnyt, että työnteko kielletään?
Yksi tapahtumanjärjestäjä toisensa jälkeen tyrmää Jari Sillanpään esiintymisen. Tämä ei johdu mistään muusta kuin siitä, että tapahtumanjärjestäjät sovittavat itseään "eettiseen kenttään" ja jos (esim, kirkko, anteeksi antava instanssi) tuo ei huoli niin mekään emme halua eroittautua sillä, että huolisimme Sillanpään tapahtumaamme. Mitä meistä ajateltaisi?
Säälittävää kertakaikkiaan.
Bye bye Sillanpää
Vitun älykästä ajojahtia. Hävetkää. Eiköhän hän ole kärsinyt jo ihan tarpeeksi. Antakaa Sillanpään laulaa. Hän on tällä hetkellä paras mieslaulaja Suomessa ja hyvä viihde esiintyjä muutenkin. Kaikkea hyvää vaan Jari Sillanpäälle.
Avaaja lisää: Miksi kommenttini (ja jolla nostin ketjun ylös) poistettiin
"Silja Line hyllytti itsensä"
"https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1c94aa1a-27d3-4c42-8d0d-30acc0f740de"
Avaaja ihmettele,että KÄNNISSÄKÖ te sielä ylläpidossa olette Yandex? Liikaa votkaa ja suolamulkkuja tullut imettyä?
Legioonalaisbakteerilla ja Jari Sillanpäällä ei katsota olevan suoraa yhteyttä vaikka aluksi niin epäiltiinkin.
Miksi oikeusasiamies ei puutu tällaiseen ajojahtiin? Ai niin mutta kun sillanpää ei ole nicca.