Eu maat sotivat velkarahalla Venäjää vastaan ukrainalaisilla. Finanssikriisi jo nurkalla. Korttitalo luhistuu taaskin!
Velalla sotaa?
Anonyymi-ap
17407
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Tämä johtaa vakavaan finanssikriisiin. Lamaan!
EU-vihaajan tavanomaista typerää valetta.
EU-maat eivät sodi Venäjää vastaan.
Ukrainan taistelua kansanmurhaa vastaan tuetaan kunkin maan harkinnan mukaan materiaalilla, koulutuksella tai humanitäärisellä avulla.
EU-vihaajien ihannemaan yritys tuhota Ukrainan on luhistunut.
Se harmittaa EU-vihaajaa.
Niin pitääkin.
OLe sinä EU poika vaiti
Eikö eu ole paljon pahempi kuin entinen neuvostoliitto ei sulla ole mitään sanomista kun käskyt tulee eu.sta
Keitä ovat nuo Euroopan valtioita varakkaammat upporikkaat, joilta lainaamillaan varoilla EU-maat sotivat?
Kyllä tuo on totta,EU lla menee täysin typeriin ja turhiin direktiivihin rahaa valtavasti vuodessa,eikä se tuota tulosta sitäpaitsi monet EU komissaarit ovat huomanneet tekemänsä tyhmydet sillä EU han on riippuvainen venäjästä kaasun ja öljyn suhteen halusi EU mieliset kitisijät olla mitä mieltä tahansa se on fakta
Miten voi olla Iso joukko, joita Eu kusettaa avoimesti? Nirvanassa ne palvoo kusettajaa,eurakastajat?
Nyt meinataan " kyökin kautta" tuoda Ukraina Euelle elätiksi. Ursula suorastaan nouleksi klouni Zelenskiä!
Niinkun uhituksena Venäjälle!
Eu kiimassa haalimassa elättejä? Ei ole kantokykyä moisiin!
Usankin luottoluokitus aleni Biden sotahimon takia!
Lamassa rypyvä Saksa lupaa miljardeja Ukrainan sotaan,vaikka liittokanslerin palli tutisee? Idoli oppositio vastustaa!
Suomesa kaikki puolueet tunkee sossurahojamme sinne!
Saksan johtajat höpisee muuta,kuin kansa haluaa!
Toivottavasti venäjä voittaa sen sodan
Kylläpä mtv3 toimittaja änkytti kun koitti kierrellä parhaansa mukaan sitä eu:n yhtenäisyydestä puhumista ukrainan tukemiseksi , tämmöisessä porukassa sitten suomalaiset haluavat olla , ja vielä nettomaksajana missä ei moraalin häivääkään yhteisvastuullisuuteen uhan koittaessa idästä .
Eun johtajat innoissaan,että Ukrainan sotaa jatkettava? Eukansalaiset jo vastustaa!
ja ministeri valtonen pää jehuna
Näin Suomikin velkaantuu Biden sodan takia,miksi?