Tapahtui jo kauan sitten.

Hauska kertomus kaukaiselta ajalta.

Tämä tapahtui maaplaneetan aikaisella ajalla: Oli kaunis kesäinen päivä. Ruoho oli vihreää niityllä ja järvi näkyi hieman kauempana. Metsikön laidalla oli kolme karvaista alkuihmistä, gorillojen kaltaisia, jokseenkin. Häntiä heillä ei ollut. Uros oli nimeltään URR ja naaras LEHMUTI. Heillä oli kaksi poikaa. Vanhin oli ARR an URR ja nuorempi URR an URR. Tytär oli LIHMUTHI. Kaunis ja vaaleampi turkki yllä.

Tuona aamupäivänä tapahtui seuraavaa:

URR an URR katsoi ympärilleen ja kauhistui: Mitä tämä kaikki on? Hän ei ollut aikaisemmin havainnut laajalti ympäristöään. Hän sanoi mielessään, tätä ei saa nähdä se on kielletty. Kuitenkin uteliaisuus voitti ja hän meni kertomaan näkemästään veljelleen ARR URR, ille. ARR URR kauhistui ja sanoi, ei sitä saa nähdä se on kauhistusta ja peljättävää. Kuitenkin hän, ARR URR meni heti kertomaan isälleen kiireesti veljensä kertomaa. URR kuunteli hädissään ja oho, hän näkikin ympäristön ensimmäistä kertaa. URR sanoi, mitä tämä kaikki on? Sitten sanoi: Tämä kaikki on minun. Koskas tämän kaiken teinkään? Älkää vain kertoko tästä kellekään mitään. Minä otan tämän kaiken itselleni se on minun nyt.

1

300

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

        Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
        Sinkut
        640
        2944
      2. Muistatko kaivattusi

        Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
        Ikävä
        109
        1582
      3. Odotan sitä hetkeä

        kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
        Ikävä
        72
        1556
      4. Olen melko vakuuttunut

        etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
        Ikävä
        83
        1400
      5. Minkälaisessa asennossa

        Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
        Ikävä
        116
        1307
      6. Leijonat Maailmanmestareita!

        Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
        Maailman menoa
        138
        1276
      7. 105
        1147
      8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

        https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
        Maailman menoa
        138
        1061
      9. Sinä siellä lähistöllä

        Tahtoisin tutustua paremmin 💫
        Ikävä
        48
        970
      10. Mulla on ikävä

        sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
        Ikävä
        49
        949
      Aihe