Kiinan patterilelut kohta Suomen myydyimpiä

Onko ihmiset todella täällä tällaisia idiootteja, kun hankkivat nyt kiihtyvään tahtiin kiinalaisia patterileluja?
Tai niin, onhan se jo monella tapaa tullut todistetuksi ja nähty, että ovat!
14237
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

No miksi eivät ostaisi?

Äänestä
  • Saako näitäkin velaksi ja ylihintaisella kk-maksulla?

    Äänestä

  • Niin, kyllähän idiootit ostaa mitä vaan😅

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Saako näitäkin velaksi ja ylihintaisella kk-maksulla?

    Tietysti saa, jotta typerykset voivat sitten kylillä sitten elvistellä ja esittää maailman pelastajaa uudella aut… patterilelulla!

    Äänestä

Kiireesti varaamaan oma kiinalainen Volvo EX30 ettei naapurit vie kaikkia!

Äänestä

Ruotsissa ja Norjassa on niiden ruoste ongelmia jo vuoden aikana tullut esiin ja laatu..

Äänestä
  • Hienoa!
    Harmi vaan, kun suomalaiset idiootit eivät noista tiedoista piittaa, ostetaan kun halvalla saa!

    Kiinasta eurooppalaisten ei pitäisi ostaa yhtään mitään ja turkkiin ei pitäisi kenenkään matkustaa!
    Siinä olisi pari maata, jotka olisivat aika nopeasti konkurssissa, kuten venäjäkin!

    Äänestä

Ylipäätään en ymmärrä miksi pitää ostaa jostain muualta kuin Euroopasta. Pidetään mieluummin yllä eurooppalaista teollisuutta ja taloutta.

Äänestä
  • Periaatteessa hyvä ajatus tukea sisämarkkinoilla,mutta monella vaan alkaa olemaan rahat vähän tiukilla ja siksi valitsevat edullisemman. Itsekin olin lähellä ostaa mg4 mutta se kaistavahti muutti kantani.

    Äänestä

  • No sitten ne kiinalaisetkaan ei osta meiltä. Eipä se sen vaikeampaa.
    Siks toisekseen, jos alettaisiin ostaa vain Euroopasta, hinnat nousisi räjähdysmäisesti.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    No sitten ne kiinalaisetkaan ei osta meiltä. Eipä se sen vaikeampaa.
    Siks toisekseen, jos alettaisiin ostaa vain Euroopasta, hinnat nousisi räjähdysmäisesti.

    Nehän ne kiinalaiset ovatkin kovia täältä ostelemaan, kuten tuo elokuun tilastokin osoittaa,

    ”Kaupan arvo oli 802 miljoonaa euroa ja pudotusta 30,0 prosenttia. Suomelle kauppatase Kiinan kanssa oli elokuussa huomattavan alijäämäinen. Kuukauden aikana alijäämää kertyi 274 miljoonan euron edestä”

    Eli… miten hyvin se kauppa sinne suuntaan on sinun mielestä jo ennen noita patterilelujenkin olemassaoloa on käynyt???

    Äänestä

Ensin ostetaan kiinalaista roinaa ja sitten huudetaan, että emme me suomalaiset saastuta, mutta kiinalaiset...

Äänestä

Kyllähän ovat laadukkaita akkuja pitänyt päivittää suomen talveen sopiviksi

Äänestä
  • Toivottavasti olisi paljon muutakin uusittavaa ja autot seisovat takuuhuoltoa odotellessa vähintään useita kuukausia, jotta ihmisten mieli noiden hankintaintoon muuttuisi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko ihmiset todella täällä tällaisia idiootteja, kun hankkivat nyt kiihtyvään tahtiin kiinalaisia patterileluja?
Tai niin, onhan se jo monella tapaa tullut todistetuksi ja nähty, että ovat!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu