Nurmeksen uimahallien aukioloajat

Anonyymi-ap

Ai niin, ei ole umimahallia 😩

15

460

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aukioloajat Nurmeksen 100 kilometriä pitkällä uimahallilla, touko, kesä, heinä, elo ja syyskuu. Jatkoaika sataman avantouinti paikalla.

    • Anonyymi

      Varmaan Pielinen kysymyksessä.

    • Anonyymi

      Ei tule tungosta

    • Anonyymi

      MIKSI EI OLE UIMAHALLIA PITÄÄ SAADA UIMAHALLI HETI

    • Anonyymi

      Poronkylään Tai Keskustaan Tai Jokikylään Uusi Uimahalli Nurmekseen 2026

    • Anonyymi

      HETI PITÄÄ SAADA UIMAHALLI HETI

    • Anonyymi

      Laajennettu iso miljoonakylpylä löytyy kuka sitä kuppasta ja kallista hallia enää kaipaa. Ei järki päätä pakota.

      • Anonyymi

        Ei kylpylässä voi uida tonokki!


    • Anonyymi

      Liftillä Vuokattiin uimaan ja keilaamaan.

    • Anonyymi

      Kyllä tuon luokan isossa kylpylässä pystyy hyvin uimaan. Luuletko olevas joku olympiatason uimari joka tarvii sadan metrin baanan aina vain itselleen? :D

    • Anonyymi

      Hyvärilästä Puutuu Uusi Uimahalli 2026 Heti Nurmekseen

    • Anonyymi

      Kyllä tuon luokan isossa kylpylässä pystyy hyvin uimaan. Luuletko olevas joku olympiatason uimari joka tarvii sadan metrin baanan aina vain itselleen? :D

      • Anonyymi

        Ei pysty, oletko aivan våjåkki?


      • Anonyymi

        Pohjois-Savon ELY-keskus kiinnitti huomiota siihen, että jäähallin sijainnin muuttuessa muuttuu myös liikkumispaine Hyvärilän suuntaan. Lausunnon mukaan kaavaselostuksessa olisi hyvä tuoda esiin myös joukkoliikenteen vuorotarjonta ja mahdollinen kehittämistarve jatkossa.


    • Anonyymi

      Alueelle ei ole nykyisin varsinaista vuorojoukkoliikennettä, mutta Nurmeksessa toimii kutsuohjattu palveluliikenne Katuri. Kaupungin mukaan kutsuliikennettä on mahdollista kehittää tarpeen mukaan.

      Pielis-Areenalle viedään oppilaita bussikyydein. Tämä käytäntö tulee koskemaan jatkossa myös tulevaa jäähallia.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      43
      3497
    2. 35
      2978
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      145
      2841
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      70
      2317
    5. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      41
      1782
    6. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      86
      1555
    7. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      67
      1094
    8. Nainen, koska nähtiin viimeksi

      Mikä päivä? Tarkemminkin voit kohtaamistamme kuvailla. 🤗
      Ikävä
      51
      1036
    9. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      77
      1017
    10. Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.

      Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois
      Hybridi- ja sähköautot
      3
      847
    Aihe