Eihän näin pitänyt käydä?
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/fdda94be-d308-4461-8d64-fb560ddf888f
No, Zelenskyi varmaan on pedannut itselleen turvallisen henkilökohtaisen tulevaisuuden toivottoman sotansa jälkeenkin.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/fdda94be-d308-4461-8d64-fb560ddf888f
No, Zelenskyi varmaan on pedannut itselleen turvallisen henkilökohtaisen tulevaisuuden toivottoman sotansa jälkeenkin.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Zelenskyiltä loppuu siis tuki? Joka muuta väittää, hän väittää muuta kuin Zelenskyi itse väittää.
Auttaako tässä enää MPP:n selostuksetkaan Zelenskyitä? Ei ne selostukset kyllä aiemminkaan ole Zelenskyitä auttaneet, vaikka MPP:n omaa uskoa ne lienevät tukeneet?
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18093643w
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Putinin kuolemaakin on ennustettu jo pidemmän aikaa ja kuinka Putinille käy huonosti, mikä sairaus sen milloinkin tappaa, aseet loppuu yms. Sodankin piti loppua muutamassa viikossa Venäjän tappioksi.
Olisiko jo aika lähteä hakemaan neuvotteluratkaisuja Putinin kanssa?
Tulee kalliiksi tuo sota Euroopalle ja lopputuloksena lähdetään hakemaan joka tapauksessa ratkaisua neuvottelemalla ja Ukraina tulee olemaan häviäjä.
Siviilejä Ukraina menettää koko ajan niin kauan kuin sota jatkuu, pakolaisia tunkee Suomeenkin ja jälleen rakentamisen kustannukset kaatuu myös nykyisille Ukrainan tukijoille. Epäilen, ettei USA osallistu niihin.
Muistutan vielä Gustav Hägglundin sanoista pienemmän riesan tiestä:
"On niitä rajoja ennenkin siirrelty".
Sitten tilanne karkasi liian pitkälle ja tässä nyt ollaan...
Ukrainan kansa tulee olemaan häviäjä. Korruptoituneen Ukrainan koomikkopresidentin ja hänen lähipiirinsä tulevaisuus on turvattu.
Zelenskyi tapattaa häikäilemättä Ukrainan siviilejä tietäen omana selkänojanaan olevan turvapaikka lännessä ja veroparatiisitileillä olevat Ukrainan kansalta varastetut rahat.
"Ukrainan presidentin kerrotaan kokevan lännen jättäneen hänet ilman keinoja voittaa sota."
Sellaista sattuu.
On siinä ruikuttaja.
Samanlainen kuin Martti Lappeenrannasta?
Raik puhuu jo, että länsimaat olisivat neuvotelleet Ukrainan kanssa, että Ukraina tekisi myönnytyksiä?
Voihan Zelensky lähteä taas uudelle kiertueelle ja tehdä huikean sotakassan josta ammentaa, tosin jotenkin on aistittavissa jopa mediassa ettei enää oikein uskottavuus riitä ja sotaintokin on laantunut länsimaissakin näihin slaavien keskinäisiin,Trump saattaa vihdoin pakottaa oapulet rauhaan räyhän sijaan? eiköhän näillä Zelen porukoilla ole jo taskut täynnä korvausta taistelustaan? Taitaa olla muutenkin aika siirtää sota sinne missä tuolle on aina kannatusta lähi-idän suunalle, nuo tuskin sodatta osaa elääkään ,muutoin on vaara jotta alkavat panna palamaan eurooppaa islanatseja on euroopassa jo miljoonia saksassakin +5 milj...Ruotsin rikollisuus taitaa olla pääosin jo tätälajia huumeet ja aseet..afgaaneja olis kaivanneet edellisen hallituksen naiset meillekin, itse kannatan palautuksia;-D
USA ei auta ukrainaa voittamaan, eikä sen liittolaiset.
Sama asia se on suomenkin kanssa, joka on vielä paljon merkityksettömämpi maa kuin ukraina amerikalle.
Sota siirtyy tänne aivan pikapuoliin.
Suuri osa suomalaisita tiesi tämän kehityksen, mutta valtaapitävät maanpetturit on sotapolitiikan kannalla.
Kumma kun Israel voi miehittää Gazan aluetta laittomasti eikä siitä pidetä kovinkaan suurta haloota?
Kohta jytisee Lähi-idässä?