oli yhtä yli 65 vuotiasta kohti 6 työssä olevaa. Tänä päivänä vain 2,5 ja persut työntävät vaan päänsä pensaaseen, tyhmät. Jos teillä vähänkään järki valaisisi tyhmää päätänne, ymmärtäisitte ettei tuo yhtälö toimi, ei sitten millään. Lääkkenä on joko erittäin voimakas syntyvyyden lisääminen, joskaan sekään ei auta nyt akuuttiin tilanteeseen, vaan jopa heikentää sitä lyhyellä aikavälillä. _Ainoaksi pelastukseksi siis jää voimakas työperäinen maahanmuutto.
No, porvarihallitus ajaa tämän maan taantumaan ja siitä lamaan,joten ei niitä työpaikkojakaan ole, ei syny Satosen oivomaa 100 000 uutta työlistä, vaan saman verran lisää työttömiä.
Tämä hallitus kun jatkaa 4 vuotta niin kaikki toivo on menetetty.
No, porvarihallitus ajaa tämän maan taantumaan ja siitä lamaan,joten ei niitä työpaikkojakaan ole, ei syny Satosen oivomaa 100 000 uutta työlistä, vaan saman verran lisää työttömiä.
Tämä hallitus kun jatkaa 4 vuotta niin kaikki toivo on menetetty.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Pelkkiä naiveja ja laskutaidottomia Toopeja tätä Hölmö Landiaa "johtaa".😂
afrikasta riittää työvoimaa meillekin suomeen
juuri näin, ei ymmärretä yhtään missä mennään, huudetaan vaan että edellisen hallituksen syytä. Aika pysäyttävä oli sekin uutinen että yli 50% alle 35 vuotiaista miehistä on lapsettomia.
Kyllä sieltä Afrikasta ei tule muuta kuin ostovoimaa ja se on sinulta pois.
Julkinen hallinto korkeine kuluineen ajaa suomen konkurssiin, suomi on kuin Kreikka 10 vuotta sitten. Saas nähä pelastaaki EU.
jaaha, et ymmärtänyt avauksesta mitään, kyse ei ole julkisesta taloudesta, vaan huoltosuhteesta.
"Ainoaksi pelastukseksi siis jää voimakas työperäinen maahanmuutto."
Keksivät toisen, velanottokyvyn kymmenisen vuotta sitten Suomen vauraudeksi ja pelastukseksi.
Edellinen hallitus sai hoidettua kaikki valtakunnan asiat viimeisenpäälle hyvin. Siihen meni vaan 3,5 vuotta. Tämä hallitus onkin sitten saanut poistettua kaikki Marinin hyvät teot vain 7 kuukaudessa, ja siitäkin ajasta meni puolet "olenki rasisti vai enkö ole rasisti" selvityksiin!
Surkein hallitus itsenäisyytemme aikana. Persujen on nyt potkittava maahanmuuttajia olan takaa. Toista tilaisuutta ei tule kokoomuksen kainalossa Kokkarit 'yksityistävät' ja jakavat osinkotuloja kavereilleen.
Me suomalaiset. Tavalliset työssäkäyvät. Haluamme lapsemme saavan kunnon koulutuksen ja tarvittavan terveydenhuollon. Maksamme veromme ihan ok, ei iloiten, mutta käy. Tunnen myös ihan kunnollisia sivistysporvareita, jotka jakavat saman ajatusmaailman, Vaikka maksavat veroja enemmän. Kun itselle jää ihn tarpeeksi.
Kun oikeasti: ei ihminen paljon tartte, eikä sitäkään kauan aikaa.
Pahinta on se, että rahanjakelu lopahtaa ja vielä pahempaa on se, että joutuu töihin tai koulutukseen. Sairaaksi se tekee, mutta nopeuttaa työkyvyttömyyseläkkeelle pääsyä!