Sinulla on elämäsi, jonon en kuulu.
Väsynyt tällä hetkellä ihan kaikkeen.
Huomenna nollaan muistin ja teen kerrankin tyhmyyksiä.
Kyllä minun pitää kuitenkin joskus edes vähään elää.
Väsynyt tällä hetkellä ihan kaikkeen.
Huomenna nollaan muistin ja teen kerrankin tyhmyyksiä.
Kyllä minun pitää kuitenkin joskus edes vähään elää.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Ai että se vasta on elämää, kun tekee tyhmyyksiä?
Hohhoijaa.
Olen ihan lähiaikoina 60 vee ja välttynyt koko tämänastisen elämäni ajan yhden yön suhteilta ja muilta tyhmyyksiltä niin tässä elämänvaiheessa voisin niitä lopultakin tehdä.
-ap
Peto irrallaan ja se on menoa sitten, pahoin pelkään. Paluuta ei ole
Niin ja lisään vielä, että sehän on hyvä päätös, että väsyneenä lähdet juomaan ja "elämään", tollasella asenteella. Varmaan löytyy sitten sitä kaikista laadukkainta seuraa tuolla kaavalla.
Ootko ehkä sitä tyyppiä, jolla elämä menee päin helvettiä säännöllisin väliajoin? Ei toivottuja raskauksia, maksamattomia laskuja ja paskat housussa harva se päivä?
Pikku vinkki, rakastu järkevään ihmiseen ja keskity panemiseen ja työntekoon äläkä tee mitään päätöksiä😆
Mahtava logiikka👍
Parempi, että vaan lepäät ja teet jotain mukavaa js syöt hyvin. Sitten on taas parempi mieli.
Tsemppiä.
Joopa joo.
Monet puhuu pedosta noin, mutta itku tulee, kun joku oikea peto syö sut suihinsa.
Pysy kaukana niistä.
Hohhoijaa. Kolmen miehen kanssa seksiä 60 vuoden aikana ja jokaisen kanssa elänyt vähintään 8 vuotta. Luottotiedot puhtaat, ikinä ei ole yhtään karhulaskua tullut saatikka ulosottoja. Yksi hyvin suunniteltu raskaus ja parisuhde lapsen isän kanssa noin 10 vuotta.
Keskityn elämään ja olen elänyt parisuhteessa viimeiset aika monta vuosikymmentä.
Ja meinaat vaihtaa tyyliä?
Mee johonkin lähibaariin lauantaina ja tilaat jotain alkoholitonta ja kattelet.
Mulla oikeasti pelottaa. että joku kerta sorrun epämääräisyyksiin. Yhdeltä 20 vuotta nuoremmalta entiseltä kollegalta tulee säännöllisesti viestiä
Ei liity mihinkään, mutta oikeasti surullista, että kukaan ei vapaaehtoisesti halua edes halata. Muusta puhumattakaan. Tulee fiilis, että olen väärässä paikassa. Tai sitten vaan oon niin seinäänsulautuva peruspirkko, että ketään ei kiinnosta.
Toki halata voi, mutta aina vain vaatteet päällä ollessa.
No tulinhan mä tähän.
Saisit multa halin, semmoisen lohtuhalin jos noin aallonpohja koittelee. Kyllä se siittä. Meeppä nukkumaan jo, huomenna sitten taas.
Siinon 🤗🧡
Hyvää yötä!
<3
Hyvää yötä <3
Sähän teet, just niikuin sulle on hyvä. Hengessä mukana ja sua kannustaen, sinä joku, joka valmis elämään...
Tuskin kukaan tuon ikäinen purkaa oloaan täällä ja miettii menoa baariin? Vai miettiikö? Jos niin, voi saatana.
No voi saatana. Miten ikä liittyy mihinkään? Netissä pyörinyt tasan ihan alusta saakka. Ennen suomi24 palstoja ircissä. Sukupolvea, joka loi netin. Koodari 80-luvulta saakka
Olen äärimmäiisen yksinäinen, parisuhteessa vuosia torjuttu ja sekaisin.
Menen minne menen kun joskus menen. Kamelin selkä katkeaa joskus. Muutokset pelottavat