Yhdysvaltain senaattori Ohiosta, J.D. Vance

”30 vuoden ajan Washington DC, on toiminut molempien puolueiden ulkopoliittisella viisaudella, ja se on ajanut tämän maan maan tasalle, 1,7 biljoonan dollarin alijäämillä, sodalla toisensa jälkeen, joka on tappanut tuhansia amerikkalaisia, miljoonia muita ihmisiä eikä ole johtanut tämän maan strategiseen vahvuuteen.”
Hyvin sanottu liittolaisestamme, jonka vasalliksi olemme alistuneet.
5211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Republikaanit ovat ihan itse pilanneet politiikan.

Äänestä

Trump valitsi hänet juuri varapresidenttiehdokkaakseen.

Wikipeadiasta nopeasti luin: duunaritaustainen mies keskilännestä, ruostevyöhykkeeltä, joka ei ole unohtanut työläistaustaansa niinkuin monet muut. Rankka lapsuus, sotilaana Irakissa. Intialaistaustainen juristivaimo Usha Chilukuri ja 3 lasta.

Yllättävä, mutta taktinen veto Trumpilta jolla takasi juuri työväenluokan äänet itselleen.

Äänestä

Haluaa neuvotella Putinin kanssa,,onko typerämpää kuultu ikinä?Sotakiimaisen diktaattori kanssa ei ole mitään hyötyä neuvotella,Typerämpää varapresidenttinä saa hakea,,
Tiltun sekavat höpinät aloituksessa jo kertovat kaiken..

Äänestä

Ukrainan ja laajemminkin Euroopan turvallisuuden kannalta kyllä pahin mahdollinen valinta?

Äänestä

Nykyisin senaattorin sijaan varapresidentti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

”30 vuoden ajan Washington DC, on toiminut molempien puolueiden ulkopoliittisella viisaudella, ja se on ajanut tämän maan maan tasalle, 1,7 biljoonan dollarin alijäämillä, sodalla toisensa jälkeen, joka on tappanut tuhansia amerikkalaisia, miljoonia muita ihmisiä eikä ole johtanut tämän maan strategiseen vahvuuteen.”
Hyvin sanottu liittolaisestamme, jonka vasalliksi olemme alistuneet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu