Huringille viimeinkin monoa

Viimeinkin Hurinki on saanut monoa.
Ensin poliisista monoa lappuliisaksi ja nyt sitten monoa siitäkin .
Ehkä kyvyt voisi riittää kadunlakaisuun?
23493
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat
  • Eipä tuon jutun perusteella ole saanut vielä monoa. Ellei sitten itse tee johtopäätöksiä.

    Äänestä

Erikoinen persoona tämä Tampereen parkkikunkku.

Jos liikennemerkki ja katukiveys ovat eri rytmisiä, niin tulkinta on aina epäedullisrmpi vaihtoehto autoilijalle. Voi vain pohtia mistä moinen katkeruus kumpuaa?

Äänestä
  • Niinpä, proviisio palkkaus on sokeuttanut koko toimialan treella,
    vaikka tästä ei ääneen puhuta eikä sitä myönnetä.

    Mieti kun vapaa aikana nämä valvojat suorittavat tehtäviään aina ja jokapaikassa, kas tässä epäilijöille.

    Virallisesti provikka kielletään tietenkin, käytännössä voit jopa ajatella ihan ite.

    Äänestä

  • Onko herra Hurinki samanlainen kotioloissa?

    Voi rouva parkaa, kun auto pitää peruuttaa autotalliin.....
    Tämä on millin sivussa puolikkaan liian pitkällä😡👹🔥🤬

    Äänestä

Pysäköimällä ehtojen vastaisesti hyväksyt että voi tulla parkkisakko

Äänestä
  • Ei voi. Pysäköintivirhemaksu ei ole sakko, eikä se määräydy minkään ehtojen mukaisesti, vaan Suomen lain mukaisesti.

    Parkkikyttäysfirmat luettelee ehtoja, mutta eivät voi kirjoittaa sakkoa, eivätkä pysäköintivirhemaksua.

    Äänestä

  • Niin toisaalla, mutta Tampereella ylipäätään pysäköimällä , varmistat parkkisakon.

    Tampereen vetovoima hiiiipuu parkkisakko kerrallaan....

    Äänestä

Voi tätä ilon päivää! Vielä kun häkki heilahtaisi.

Äänestä

Eikö tämä Hurinki ole Heinäveden entinen kirkkoherra?

Joka tuli Urjalaan 2012 ja alkoi opiskella poliisiksi 2015.

Guuglettakaa miksi hän jätti Heinäveden taakseen... Oliko puhtaat jauhot pussissa kun seurakunta alkoi kaivata 40.000 euroa.

Nimen vaihto on erikoinen liike, mutta sillekin alkoi löytyä perusteita...

Miksi Tampere on hankkinut oman Yli-Viikarin?
Nostaako hän Tampereen vetovoimaa?

Äänestä

Kun mainehaitta kasvoi riittävän suureksi, heräsivät poliitikotkin viimein. Aivan liian pitkään kesti, ennen kuin poliittiset päättäjät huomasivat Huringin pelin. Siitä annan Huringille pisteet, että laittoi poliisit vastuuseen pysäköintirikkomuksista, kaikessa muussa hän epäonnistui ja pahasti. Jos ei ole täysi idiootti, ymmärtää varmasti tehdä omat johtopäätöksensä virkansa suhteen.

Äänestä

Eihän saanut

Äänestä

Aloittaja on joku trolli. Ei tosiaankaan ketään ole irtisanottu tai kukaan ei ole irtisanoutunut.

Onko aloittaja juovuksissa tai mielenterveyshäiriöinen?

Äänestä

On tää ihan ufo-juttu. Mies yrittää hoitaa hommansa, niin kuin virkamiehen pitää, eli parhaalla mahdollisella tavalla. Eläkeiässä horisevan pormestarin johdolla kaiken maailman höpöukot alkavat kuorossa mölisemään, että näin ei asioita hoidella. Tähänkö suuntaan halutaan mennä? Häh?

Äänestä
  • "parhaalla mahdollisella tavalla" tarkoittaa pahimmalla mahdollisella tavalla.

    Äänestä

Olisiko syynä opetus. Autokoulut tekevät työnsä nopeasti, tulosta syntyy. Unohdetaan kaikki muu, mikä kuuluu liikennekäyttäytymiseen. Parkkitilojen käyttäminen esimerkiksi. Maksun tekeminen sovelluksella. Voisiko parkkipaikoilla olla Hotspot paikka , johon pysäköijän tulee mennä rekistöröityäkseen oikeaan pysäköintipaikkaan kyseisellä alueella.
Ei nykypäivänä pelkkä ajotaito riitä.
Laki ohjaa opetusta, joten lakia on muutettava.
Virhemaksuja tulee syystä tai syyttä. Selkeyttäkää tulkintoja lain muotoon. Vallitseva tapa ei ole laki, se voi olla irtisanomisen syy.
Virkarike.

Äänestä

Miten yksi mies voikaan pilata kauniin kaupunkimme liikennekulttuurin ja pelottaa turistit ja muut matkalaiset pois. Tuollainen kuuluisi turkuun.

Äänestä
  • Hän nosti epäkohdat esiin, nyt mussutetaan omaa saamattomuutta.
    Laki on olemassa myös liikennekulttuuriin.
    Ei voi olla tulkinnan varaa, koska tulkinnat vaihtelee ihmisen mukaan.
    Tämä yksi mies tulkitsee lain omalla tavallaan, jos siitä saa kuraa niskaan niin aika kaksinaismoralismia.
    Selkeä laki takaa oikeudenmukaisuuden.

    Äänestä

Näitä ennen monoa Heinäveden kirkkoherran vakanssista. Syynä riita 40.000 € palkkaennakosta.... Kenen taskuun mahtoi kadota?

Äänestä
  • Persumaista vihjailua. Kateus ja tyhmyys, siitä on persut tehty.

    Äänestä

Ei ole kaikki muumit kotona. Vihervassu autonvihaaja?

Äänestä
  • Kutsu takaisin, niin tajuat kuin perustyhmä olet.
    Etkö tiedä mikä olet?

    Äänestä

Ymmärtäähän tuon kaunan poliiseja kohtaan, kun itse on lappuliisa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Viimeinkin Hurinki on saanut monoa.
Ensin poliisista monoa lappuliisaksi ja nyt sitten monoa siitäkin .
Ehkä kyvyt voisi riittää kadunlakaisuun?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu