sanna marin.........................................................................................

Kun presidentti Ahtisaaren arkkua alettiin kantamaan pois kirkosta, jotkut siunaustilaisuudessa paikalla olleet kaivoivat esiin oman kännykänsä ja alkoivat videoimaan tapahtumaa. Kirkon sisältä on myös julkaistu selfie.

SANNA MARIN
11243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

lääkäri rosvo

Äänestä

Sanna kaivoi kännykän esille matkalla kirkkoon ja liitti OMAN kuvansa tekstiin, joka oli tarkoitettu vainajan muistolle.

Äänestä
  • Toi oli törppö juttu, eiks siinä ois pitänyt olla Ahtisaaren kuva

    Äänestä

Joo näin on. Joku tollo, muka hienosto???? videoi kun arkkun edessä kulkevat lähtivät matkaan pois kirkosta! Kyllä pitää olla sivistymätöntä sakkia YÖK! Ois laittanu kotonaan nauhoituksen päälle, niin siitähän saa kuvattua vaikka minkälaisia kohtia hautajaisista! Nykyään ne löytyy kyllä ilman nauhoittamisiakin. Iso sakko tuommoselle pöljälle, oppii käyttämään!!! Eikä kutsua enää mihinkään, takaisin uuninpankolle!

Äänestä

On kaiken sulatus uuni. Kysymys pitäisi kuulua kuka ja ketkä.
Kysykää papeilta minkälainen on nykyajan ihmisten käytäntö. Vaikka tilaisuuksien alussa hieno varaisesti sanotaan Älkää kuvatko. ..Papit tietää missä mennään. Muisti on lyhyt.

Äänestä
  • Onkin tärkeää, ettei lehdistö lähe ruotimaan tälläläidtä juoru tyyliin ja vielä alentaminen.
    Sit näihin hautajaisiin ei saa soveltaa vaan rauhan ja lämmön kautta.

    Äänestä

Kyllähän vanhat tavat on hyvä ottaa käyttöön . Tietysti soveltaa tähän päivään. Koulussa olisi hyvä käydä tää sivistävä aineiden tunnilla.
On paljon sellasia,asioita joita ei olla edes kuultu. Kuten ruumisauton ohi ajaessa otetaan lakki pois jne.Tästä ongelmasta puhuttiin jo Nykäsen Matin hautajaisissa.
Voisi olla hyvä ennen julkisia hautajaisiin. Tiedottaa miten toivotaan pukeutuminen koska siitä on monella eri käsitys. Papit tietää miten nykyään mennää.
Yleisölle voidaan ohjeistaa miten toivotaan.
Mutta tää vaate jossa pieni sävy ero ei juurikaan näy on hiuksia halkovat. Tää koru ei ole liian räikeästi esillä juuri lähellä istuva sen saattoi nähdä.
On ikävää tää jälki pyykki kaikkien kannalta.
Ruumissaattu voi olla että kerran elämässään törmää tällöiseen. Siksi on hyvä kertoa toiveet...

Äänestä

mariinin noita akalta voi oottaa mitä vaan tuskin lepakot osas opettaa käytöstapoja

Äänestä

Sauli-suuri yritti olla mahdollisimman näkymätön saapuessaan sisälle kirkkoon, hänhän oli vieraana.
Sanna-pieni taas hakkasi jo ovella korkkaria lattiaan, että kaikki huomaisivat ottaa kännyt esiin, kun korumainos leijailee penkilleen.

Äänestä
  • O se ruotosen näkönen sairaan laiha korppi.

    Äänestä

Rutto persu taas valehtelemassa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kun presidentti Ahtisaaren arkkua alettiin kantamaan pois kirkosta, jotkut siunaustilaisuudessa paikalla olleet kaivoivat esiin oman kännykänsä ja alkoivat videoimaan tapahtumaa. Kirkon sisältä on myös julkaistu selfie.

SANNA MARIN

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu