Minulla menossa siis jo toinen leijona. Ensimmäinen kesti hyvin sen puoli miljoonaa kilometriä, mutta tämä jälkimmäinen on jo 17 vuotta vanha, enkä ole ehtinyt ajamaan sillä kuin 470.000km.
Olen ostanut molemmat pesoset vähän käytettyinä ja alle satkun ajettuina varsin edullisina autoina. Olen lähtenyt siitä, että en ala taistelemaan vikojen kanssa. Jos autoon alkaa tulla ylimääräistä vikaantumista tai jotain kallista ongelmaa, niin poistoon vaan.
Noin yleisesti ottaen olen tykästtynyt ranskiksen laatuun ja lujuuteen, varsinkin verrattuna esim. saksalaisiin merkkeihin tai Toyotaan.
Mahtaako pösö kestää puolta miljoonaa kilometriä?
Anonyymi-ap
2
279
Vastaukset
- Anonyymi
Peugeoteissa on oikeastaan vain yksi vika. Ja se on huoltopalveluiden kirjavuus ja hankala saatavuus useimmilla paikkakunnilla.
Siitäkin huolimatta seuraava autoni on Peugeot.- Anonyymi
Mulla oli yksi 307 eikä toista Pösöä tule vaikka tykkäänkin nyky-Pösöjen mittariston sijoituksesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2313417- 603005
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I472597Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk332538Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve792058Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä851889Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro191855Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva401832Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.911692Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli691053