Mahtaako pösö kestää puolta miljoonaa kilometriä?

Anonyymi-ap

Minulla menossa siis jo toinen leijona. Ensimmäinen kesti hyvin sen puoli miljoonaa kilometriä, mutta tämä jälkimmäinen on jo 17 vuotta vanha, enkä ole ehtinyt ajamaan sillä kuin 470.000km.
Olen ostanut molemmat pesoset vähän käytettyinä ja alle satkun ajettuina varsin edullisina autoina. Olen lähtenyt siitä, että en ala taistelemaan vikojen kanssa. Jos autoon alkaa tulla ylimääräistä vikaantumista tai jotain kallista ongelmaa, niin poistoon vaan.

Noin yleisesti ottaen olen tykästtynyt ranskiksen laatuun ja lujuuteen, varsinkin verrattuna esim. saksalaisiin merkkeihin tai Toyotaan.

2

279

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Peugeoteissa on oikeastaan vain yksi vika. Ja se on huoltopalveluiden kirjavuus ja hankala saatavuus useimmilla paikkakunnilla.
      Siitäkin huolimatta seuraava autoni on Peugeot.

      • Anonyymi

        Mulla oli yksi 307 eikä toista Pösöä tule vaikka tykkäänkin nyky-Pösöjen mittariston sijoituksesta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      131
      3196
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      62
      2831
    3. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      35
      2222
    4. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      104
      2131
    5. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      130
      1998
    6. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      44
      1971
    7. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      10
      1242
    8. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1025
    9. Kristinoppi ja vähäkatekismus:

      Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas
      Luterilaisuus
      67
      1004
    10. Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta

      Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu
      Kemijärvi
      77
      910
    Aihe