Rokote tappoi miljoonia rokottamattomia eikä covid kaihda rokottamattomia edelleenkään.
Tämä on fakta jota ei voi kieltää.
Ei ollut mitään luontaista immuniteetti (joka olisi voinut myöhemmin tuhoutua). Ensimmäinen väite todistaa tämän.
Rokotteen tultua immuniteetti kehittyi niin paljon että kuolemaan johtavat tautitapaukset vähenivät rajusti. Mistä muusta syystä ne olisivat vähentyneet?
Siinä kolme faktaa jotka kaikki tietävät. Ja voihan tilastoista katsoa jos on epävarma.
Tämä on fakta jota ei voi kieltää.
Ei ollut mitään luontaista immuniteetti (joka olisi voinut myöhemmin tuhoutua). Ensimmäinen väite todistaa tämän.
Rokotteen tultua immuniteetti kehittyi niin paljon että kuolemaan johtavat tautitapaukset vähenivät rajusti. Mistä muusta syystä ne olisivat vähentyneet?
Siinä kolme faktaa jotka kaikki tietävät. Ja voihan tilastoista katsoa jos on epävarma.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Antivaksu voi kirjoittaa kommentteja vuoden joka päivä kymmeniä, mutta ei saa niihin yhteensäkään samaa määrää faktaa kuin mitä aloituksessa on.
Asko Järvinen/HUS tänä aamuna 11.11.23 ykkösaamussa:
Kun rokotukset alkoivat vuonna 2021 tiedettiin jo etteivät ne estä tartuttamista.
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18102694K
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Rokotteista voidaan puhua vasta sitten, kun mietitään, miksi niin monet kansalaiset sairastuvat autoimmuunisairauksiin eli sairauksiin, joissa keho alkaa sekoilla ja hyökätä omia kudoksiaan vastaan tai autismikirjoon, joka koettelee nyt jo niin lapsia kuin aikuisiakin. Meillä esiintyy valtavaa sairauksien moninaisuutta, joiden synnyn suhteen vain pyörittelemme päätämme, ja joiden tervehtymisen suhteen olemme toivomme menettäneet.
Ainoastaan tulevaisuuden suhteen olemme varmoja eli sen, että pelastus kohtaa vain rokotettuja. Miksi ihmeessä sitten olemme niin sairaita. Yhä nuorempana nivelemme vaihdetaan tekosellaisiin ja toki kirurgimme tässä lajissa osoittavat etevyyttään ja teknisiä taitojaan. Mutta eikö jotain silti ole pahasti vialla terveydenhoidossamme.
Emme voi jatkuvasti sairastaa yhä enemmän ja yhä nuorempina, ja tästä huolimatta välttää keskustelua aiheesta, jotta tieteilijämme eivät vain loukkaantuisi. Suomalaisethan kuten mitä ilmeisemmin muutkin kansat ovat herkästi itseensä ottavaa väkeä. Kun jo heti alkuun ihminen keksii pahoittaa mielensä, välttyy kannanotoilta.
Lääketieteessä ja terveydenhoidossa emme kuitenkaan enää kovin pitkään voi harjoittaa loukkaantumistaitojamme. Vaikka herkkyys ei tietenkään ole mikään negatiivinen ominaisuus, vaan hieno voimavara ihmisessä, niin yliherkistyminen todellakin on. Ja allergiathan me tiedämme, kuinka nuo suorastaan räjähtivät käsiimme rokottelujen alkamisen jälkeen. Silti olemme suorastaan maailmamestariluokkaa suojellessamme tätä vastuuvapaata teollisuushaaraa. Vastuuttomuus lääketeollisuudessa onkin saanut sellaiset mittasuhteet, ettei mikään ihmismieli riitä kertomaan tuon laajuutta. Rokotteiden myötä olemme niin samaistuneet tuohon, ettei ketään tältä alalta saada vastuuseen teoistaan, ja hyväksyneet tosiasian, että mantra ”miljoonat ja miljoonat, ellei triljoonat” ihmishenget ovat pelastuneet, eivät suinkaan evankelistojen ansiosta, vaan paljon materiaalisemmalta pohjalta, jokavuotisten rokottelujemme vuoksi.
Moni hengen mies tai nainen toteaakin, että rokotteet ovat Jumalan lahja ihmiskunnalle. Siis Jumalan puolesta toteaa tämän. Toisaalta yhä useampi liputtaa enemmän tieteen kuin Jumalan puoleen. Tiede sentään ylistää ihmisen erinomaisuutta luoda ja löytää itsestään kehitysmahdollisuuksia. Se että yksin ihminen ei olisikaan tämän taustalla, vaan että Jumalakin pitäisi vielä huomioida ja tavallaan jakaa tätä kunniaa, ei oikein istu nykyihmisen realiteetteihin. Hän kun tahtoo olla kingi joka asiassa.
Mitä rokotteet sitten edustavat. Lahjaa vaiko kirousta. Joka tapauksessa kansojen voidaan katsoa nyt pyristelevän erilaisissa jokavuotisissa rokotekierteissä, joista irtaantuminen tuntuu lähes mahdottomalta. Rokotamme, rokotamme ja rokotamme. Maailman tappiinko? Mahdollisesti. Mehän luotamme materian voimaan. Piikittelemme kudoksiimme erilaisia ihmeliemiä ja tulkitsemme sitten tulevaisuutta eli varmuudella olsimme kuolleet tai ainakin vakavammin sairastuneet, ellemme olisi niin tiuhaan piikitelleet itseämme. Mitään ei ole niin helppoa tulkita eduksemme kuin juuri tulevaisuutta. Tässä mielessä rokotteet edustavat ehdottomasti älykkäintä bisnestaitoa, mitä koskaan on tieteellisesti pohjustettu.
"Rokotteista voidaan puhua vasta sitten, kun mietitään, miksi.."
No, onneksi rokotevastaisia ei oteta keskusteluun. He ovat jo aloittaneet kaikenlaisia keskusteluja, jo heti ensimmäisen piikin ilmestyttyä, ruumiskasoista puhuivat, mljardikuolleisuudesta ja räjähdysmäisesti kasvavista määristä tappavia sairauksia. Ja kaikkea muutakin mikä ei ole toteutunut.
Joka tapauksessa jos mitään erityisiä haittoja ei rokottesta tule ja se todetaan, ei se antivaxxeria haittaa. He vain väittävät, että asia salataan ja tilastoja vääristellään. Koko maailmassa samalla tavalla. Ihmiset sairastelevat mutta sitä ei kerrota.
On turha sanoa antivaxxereille että työtätekevien kymmenesosan vakava sairastuminen näkyy puutteina joka ikisen arjessa, koton ja työpaikoilla. Sen he vain ohittavat ja jatkavat foliovouhotustaan.
Ei meillä rokotehaittoja oteta vakavasti. Mediassa kun tiedottaminen jo etukäteen on varustettu ”oikeaoppisilla” tulkinnoilla. TV:ssä, radiossa ja lehdissä tämä ”oikeaoppisuus” on otettu erityisen vakavasti. Kriittisyyttä saa toki joissain asioissa esiintyä, mutta ei rokotteissa. Rokotteet edustavat lääketeollisuuden bisnesvoittoisinta alaa, eikä tätä noin vain unohdeta. Rokoteasiantuntijoiden enempää kuin rokoteteollisuuden pomojenkaan ei tarvitse huolehtia vastuunkannosta tai oikeuden eteen joutumisesta. Rokotteethan jo maailmanlaajuisesti tiedetään täysin vastuuvapaiksi tuotteiksi. Tämä tuntuu ottavan tosi koville joillekin.
Toki rokotteiden puolustajat saavat loukkaantua ja loukkaantuvatkin. Ottaa aikansa ennen kuin kritiikkiin jaksetaan paneutua. Varmimmin oppi menee perille silloin, kun jonkun lähiomaisen reagointi ”turvallisiin” rokotteisiin vie elämältä pohjan.
Miksi olet päätynyt sellaisiin keskustekumppaniasi halventaviin ilmaisuihin kuin esim foliovouhotus-sanankäyttöön. Mitä tällä ilmaisulla tahdot viestittää itsestäsi. Voimaannuttavatko nuo sanat sinua jotenkin?
Keskustelu rokotteista on vasta alkamassa. Totean kuitenkin, että mikään lääkeaine lääketeollisuudessa ei vielä tähän mennessä ole vahingoittanut ihmisiä yhtä laajalti ja yhtä syvältä kuin juuri rokotteet. Tämän tiedän varmasti. Tiesin jo lapsuudessa. Joku voisi sanoa, että Jumalan armosta.
"" että mikään lääkeaine lääketeollisuudessa ei vielä tähän mennessä ole vahingoittanut ihmisiä yhtä laajalti ja yhtä syvältä kuin juuri rokotteet.""
Kova väite, viittaatko laajemminkin piikityksiin, siis mitä on tehty vuosikymmeniä
k. haans
Tämä ”mitään erityisiä haittoja ei rokotteista tule”, on sellainen toteamus, ettei mitään rajaa.
Ainoastaan yksi lääkeaine meillä keskuudessamme on, jonka katsotaan sopivan kaikille eli jonka ei oleteta aiheuttavan vaaraa. Nimittäin rokotteet.
Ihmisten kerrotaan olevan yksilöitä, joilla ovat erilaiset näkemykset asiasta kuin asiasta. Mutta kun päädytään keskustelemaan rokotteista, heidän yhtäkkiä pitääkin olla niin samanlaisia. Kaikille käyvät samat lääkeaineet ja kaikki reagoivat yhtä mukavasti. Koska näin on päätetty. Ja mikäli eivät sopeuta elimistöään tähän, tietenkin ovat foliohattuja. Foliohattu on varsin yleinen haukkumasana, kun keskustelijalta pettävät hermot. Tähän sanaan tälläkin palstalla luotetaan aina. Solvaaminen käyttöön, jos muuta ei enää voida. Nykyihminen on solvaamisen mestari.
Mutta asiat voivat muuttua. Tämä päivä voisi olla juuri sellainen, uusi alku?
Kyllä, viittaan erittäin laajalti, rokottamisten alkuajoilta lähtien. Olen aina tiennyt, mitä rokotteet saavat aikaan ihmisessä, hänen immunologisessa järjestelmässään. Tiennyt myös siitä, että vaikka kuinka tahtoisin estää ihmisten sairastumisen ja vammautumisen rokotteista, tuo ei ole päätettävissäni oleva asia. Rokotteista ihmisten on kärsittävä se aika, mikä niille on annettu, ja sitten tulevat toisenmuotoiset kärsimykset. Kärsimysten planeettahan tämä on, ja kuoleman.
Rokotteet ovat puhuttaneet minua jo varhaisilta vuosilta alkaen. Jo silloin kun lasta pitäisivät kiinnostaa aivan toisentyyppiset asiat. Eivätkä rokotteet suinkaan olleet mikään mieltä innostava seikka, päinvastoin. Myöhemmin sitten sain tietää, miksi minut perehdytettiin rokotteisiin jo varhain, vaikka en tuosta mitenkään innostunut ollut, eivätkä ikäiseni ketkään miettineet moisia.
Tiedän, että rokottamiset tullaan vielä kokonaan lopettamaan. Historiallisesti rokotteet edustavat vielä verrattain lyhyttä ajanjaksoa. Mutta se vahinko, joka noilla on aikaansaatu. Kuinka olisinkaan suonut ihmiskunnan välttyvän tuolta.
Onko se 'vahinko', kun rokotteet ovat pelastaneet satoja miljoonia ihmisiä?
Ai sinullakin n ennustajan lahja. Onneksi ei taikurin, silloin ennustuksesi toteutuisivatkin.
Ovat toteutuneet sataprosenttisesti. Se tässä karmeaa onkin.
Ahaa, että ennustit sitten että rokotteet suojaavat koronalta.
Ajattelin, että siinä on nokkela aloitus, joka avaa lukijan silmät. Mutta näemmä se on otettu kirjaimellisesti.
Niin, mehän tosiaan kaikki näemme että myös rokottamattomien ja osittain rokotettujen tartunnat ovat lieviä. Jos korona riehuisi yhä vakavana rokottamattomien ja vain rokottamattomien keskuudessa, tietäisimme, että rokotteita on kiittäminen. Näin ei kuitenkaan ole, joten joku muu syy on siten oltava.
Mehän kaikki myös tiedämme sen syyn; Omicron.
Muistakaa myös se, että antibiootit eivät ole runsaasti käytettynä ihmiselle hyväksi. On paljon lääkkeitä jotka auttavat pienen ajan aluksi, mutta jatkuvasti käytettynä aiheuttavat ongelmia, kun puolustusjärjestelmä ei toimi silloin oikein.
Ja taas paskaa. Kysymys ei ole elimistön puolustuskyvystä, vaan siitä että bakteerit muuttuvat resitenteiksi antibiootille.
👍👍
Vastustuskyky olisikin sitten niiden kyvyttömien ainoa kyky. Mutta se vastustuskyky ilmeneekin rokotteiden vastustamisena eikä sillä immuniteetti saa.