Ulla sanoo "Go Purra!" OK?
Ulla vaikuttaa olevan aika heikoilla tiedoilla liikkeellä elämässä.
https://yle.fi/a/74-20053089
Ulla vaikuttaa olevan aika heikoilla tiedoilla liikkeellä elämässä.
https://yle.fi/a/74-20053089
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Orpo, Häkämies ja YTK ovat varmasti tyytyväisiä tuollaisiin kapeakatseisiin tyyppeihin.
Joulukortinkin varmaan lähettävät.
Mieli pikkurikollisena kannatan purra ja odotan sitä pääseväni perustettaviin ssjoukkoihin ja tosi kovviin toimmiin .
PS:ssä on vielä avoimia paikkoja äärihörhöille ... ei muuta kuin liityt mukaan.
Sinuun laitetut koulutusrahat ovat menneet täysin hukkaan. Miten on mahdollista, että joku ei pysty kommunikoimaan omalla äidinkielellään?
Mää oon persu ja mun peruskoulun keskiarvo oli 5,2 .
Tunnetko Keskisen Arvon
Sinuun laitetut koulutusrahat ovat menneet täysin hukkaan. Miten on mahdollista, että joku ei pysty kommunikoimaan omalla äidinkielellään?
Avauksesi oli toivotonta siansaksaa etkä suomentanut sitä ollenkaan
Persut marssii kohusta kohuun.
Natsien kanssa kokoontumisista rituaalimurhiin.
Milloin muut hallituspuolueet heräävät ja erottavat ääripersut?
Tässä hyvä kirjoitus asiasta:
"Kaiken järjen mukaan minkä tahansa eduskuntapuolueen ”terrorismiongelman” pitäisi johtaa laajaan julkiseen keskusteluun. Näin ei ole käynyt perussuomalaisten kohdalla. Muutamaa uutista on seurannut valtamedioiden syvä hiljaisuus."
https://www.polemis.fi/post/perussuomalainen-terrorismiongelma
Juuri näin, media hyysää perussuomalaisia.
Missä lymyilee tutkivajournalismi, YLEllä sentään oli juttua aiheesta ja sitä tutkivaa journalismia joka kaupalliselta medialta puuttuu.
Hyvä artikkeli!
Miksi te tunkiozombit ootte jääny tuommosiksi älyttömiksi rotanpierun hiippakuntalaisiksi.
Ulla Rauma puhui aivan täyttä asiaa, ja punavihreät aloitti heti tyypillisen paskatautinsa rytyyttämisen.
Huutakaa vielä rasismia päälle .
Jonkun lahjomattoman kuten Hannu Karpon pitää ruveta kaivamaan punavihreiden totteroinnit pohjia myöten esiin ! On niin moraalitonta kuppapäiden touhua!
no kaikkee hyvää sairaanhoitajalle, kanssasisaret viestittelee aika paljon eritavalla.
en usko tälläisten ihmisten neuvotelevan kovinkaan ihmeelisiä työehtoja.
tyttöhän pyysi purraa neuvotteleen hänen työehdot, voi tytölle jäädä luu käteen.
Purra vetää sairaanhoitajat hallituksen orjalaivan kölin ali.
suuremmat asiakokonaisuudet menee tältä tytöltä ohi hilseen, ymmärettävää kun koulutus on vain sairaanhoitajan titteli ei siihen muut asiakokonaisuudet enää mahdu.
Niin mistä irrottaisit rahat palkankorotuksiin ja muuhun vaadittuun. Matalammin palkattujenkin pitää elää, hoitajan palkka ei ole pienimpiä. Ollaan sodassa ja ilmastokriisissä, ja palkansaajat haluaa vain lisää kulutusmahdollisuuksia. Neuvottelut tosirikkaiden köyhdyttämiseksi käydään muualla. Sotejohtajatkin toimii malleina jota kohti pitää kaikkien päästä, eikä niitä palkkoja arvostellakaan. Purra on riittävän etäällä. Vai mikä on se hoitajien asiakokonaisuus?
aika heikoilla tiedoilla mennään. onkohan tää tyttö jotenki jääny yksinkertaseksi.
Ei kait sentään.
Todennäköisesti on vaan nukkunut peruskoulussa oppitunneilla liikaa.
Media löytää aina nää yksittäiset kana-aivot, jotka hoitajien työtaistelun aikaan jalkautuvat kiillottamaan marttyyrikehäänsä ja paheksumaan työtaisteluita. Eikö nää kotkottajat voisi saman tien ihan vapaaehtoisesti luovuttaa pois puolet omasta palkastaan koska vähintään se puolet on työtaisteluiden kautta saavutettua.
Aina löytyy huonosti työelämän lainalaisuuksia ymmärtäviä työntekijöitä. YTK - Loimaan kassan asiakkaita.
ymmärrys sairaanhoitajan tasoo.
Onpa typerä yleistys. Kyllä sairaanhoitajissa on fiksuakin porukkaa, jotka vastustaa persuja.
99 % on fiksuja, mutta media järjestää erityisnäkyvyyttä aina sille 1 % :lle.
1% sairaanhoitajista on persuja. Potilaiden onneksi ei enempää.
Samaa mieltä.
Orpo vie Purraa kuin pässiä narussa ja Purra vie äänestäjiään kuin lampaita viimoiseen kuljetusautoon.
juuri näin, tosin sillä erolla että eläimet vaistoavat mistä on kyse ja ovat paniikissa. Persuilla ei vaisto eikä äly riitä, kuten lampailla..
Purra ajaa juuri sitä politiikkaa, mikä on PS:n omaa. Ei siis ole vietävänä, vaan aktiivisena toimijana. Äänestäjiä kyllä on vedätetty suorastaan ennenkuulumattoman törkeästi, vaikka paljoon kansa on tottunutkin.
Biz
Ei mene hyvin tuollakaan.