Näyttää nyt kyllä pahasti siltä että Donald Trump on Yhdysvaltojen seuraava presidentti.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kansanmurha-joe-saa-kasvavaa-arvostelua-gazalaisten-unohtamisesta-osa-usa-n-muslimeista-kaantymassa-trumpin-puoleen/8817862#gs.0v0swc
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kansanmurha-joe-saa-kasvavaa-arvostelua-gazalaisten-unohtamisesta-osa-usa-n-muslimeista-kaantymassa-trumpin-puoleen/8817862#gs.0v0swc
Vastaukset 52
Vanhimmat
Koko maailma kääntyy nyt israelia vastaan kun huomaavat minkälaista kansanmurhaa Israel parhaillaan suorittaa palestiinan maa-alueilla.
Israeliin tulee tässä ihan lähitulevaisuudessa kohdistumaan ydinohjus.
Bide vaari mahdollisti kansanurhan mahtavilla asetoimituksilla.
Yli 10 000 siviiliuhria, joista lähes 5000 lapsia.
Täytyy olla pää pahasti vialla tai dementia edennyt, kun tuollaiseen ryhtyi.
Lähetti vielä kaksi lentotukialusta varmistamaan, että kaikki varmasti sujuu suunnitellusti.
Ei ihme, että anerikkalaiset alkavat saada vaarista tarpeekseen.
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18103433M
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Jos Trumpushkasta tulisi presidentti ja Venäjä sitten hänen takiaan voittaisi Ukrainan, se johtaisi kolmanteen maailmasotaan.
älä lyö lyötyä.
Juu ja pehmytaivo fasistidiot saisi USAn hajoamaan eri valtioihin . Oubidooojuu .
Yhdysvalloilla on nyt todella vaikeat mutta hyvin mielenkiintoiset asiat edessään jos Donald Trump on Yhdysvaltojen seuraava presidentti..
Niinkö?
Kuka nyt sitten mahtaisi tuon sinun mainitsemasi kolmanannen maailmansodan oikein aloittaakaan?
Trumpushka istuu vankilassa vaalien aikaan ja häntä vastustaa nyt jo noin 60% amerikkalaisista, joten ihmeitä pitäisi tapahtua, jotta hänestä tulisi seuraava USA:n presidentti.
Terroristi- ja rikollisvaltio Venäjä tietenkin.
En usko sinua, valehtelet taas ihan tapojesi mukaan vain todella härskisti ja törkeästi.
Ja sinun suureksi harmiksi jopa Usan demokraattien keskuudessa Bidenin kannatus on jo siellä ihan pohjilla.
Joten alahan trollipoju nyt vain rasvailemaan sitä naruasi kun Donald Trumpista tulee Usan seuraava pressa.
Äitiskö sano?
Miksi olisi sanonut?
Yhdysvaltain presidentti Joe Biden saa kasvavaa arvostelua oman puolueen demokraateilta gazalaisten unohtamisesta Israelin ja Hamasin sodassa. Bidenin suosio on jyrkässä laskussa viimeisimmissä kannatuskyselyissä.
Tiltun muslimiveljet vauhdissa jenkeissä.
OHHOH !!
Vai ovat nyt sinun mielestä jo kaikki muslimitkin jotain moskovan tiltuja.
Suomi on suossa ja syvällä kun Trump ja Putin tekevät sovun.
Olemme kuulemma valinneet puolemme , lapsi- ja kansanmurhan kannattavan Bidenin puolen.
Häviäjien puolen.
Saatanan tunarit!
"Suomi on suossa ja syvällä kun Trump ja Putin tekevät sovun."
Tiltu taas elää olemattomien asioiden parissa fiktiivistä mielikuvituselämää ...se on siitä varmasti mukavaa ettei tarvitse elää Tiltuja ahdistavaa nykyhetkeä ja todellisuutta vaan voi mielikuvissaan tehdä mitä vaan niin kuin Liisa ihmemaassa
Israelin ongelmat ne nyt vain syvenee entisestään.
Tuskin se vain pelkkä jokin gaza on, missä on Israelin vihollisia.
Eikö se hamas ja hizbollah ja mitä niitä on, ihan muuallakin?
Ken miekkaan tarttuu, siihen aina myös hukkuu.
Alkaa loputon terrori kostoiskujen kierre.
Onhan tuota ollutkin melkein vasta sata vuotta putkeen.. ilman uskonto sekoiluja ei kai olisi mitään.
Noinhan se asia juuri on.
Yrittäkääs nyt sotahullut Natomieliset keksiä mantroja joita jankkaamalla te todistatte ettette suinkaan tienneet että joukkonne mielipiteistä syttyy sota ja ettei ainakaan maailmansota.
Kerrotaan nyt kuitenkin että meidän jotka teitä vastustimme tavoitteena oli rauhan säilyttäminen.
Se olisi vaatinut vain muita kuin länsimaisia arvoja, joiden kannustamina nyt sotaa viimeisillä rahoillamme tuemme
Sinä pyydät nyt ihan täysin mahdottomia asioita kaikilta natonassikoilta.
Syvästi häpeällinen kirjoitus.
Me Natovastustajat kärsimme kovasti tästä sodasta ja sen uhreista.
Samalla tuskailemme sitä että Suomen suorastaan kannustaessa tämän sodan aloitusta tiesimme että se kostautuu pahiten Suomeen.
Miksi ohitetaan eduskunnan puhemiehen täysin epäinhimillinen kehotus iloitsemaan sodan uhreista. Kansakuntamme selvästi potee jotain mistä Natomielinen ei ole vielä pystynyt tekemään diagnoosia. Hoito olisi kyllä jo tiedossa.
Suomen toimenpiteillä ja tällä mielipiteellä ohjattiin meidät tielle josta pääseminen normaalien ja vakaiden maiden joukkoon on niin vaikeaa ettei seuraavistakaan presidentti ehdokkaista sellaista tunnu löytyvän.
Mutta paljon ponnekkaita riidankylväjiä enemmänkin.
.
"Suomen toimenpiteillä ja tällä mielipiteellä ohjattiin meidät tielle josta pääseminen normaalien ja vakaiden maiden joukkoon on niin vaikeaa ettei seuraavistakaan presidentti ehdokkaista sellaista tunnu löytyvän."
Onhan teillä ehdokas, jos saatte kerättyä hänelle tarpeeksi kannattajakortteja, Jaana Kavonius.
"Me Natovastustajat kärsimme kovasti tästä sodasta ja sen uhreista."
Onhan niitä toki venäjän armeijalle tullut mutta se että unohdatte Venäläisten raiskaamat kiduttamat ja joukkomurhaamat ihmiset itsenäisessä naapurimaassa johon venäläiset hyökkäsivät valloitussotaan kaikkia kansainvälisiä lakeja ja kansainvälisesti itse allekirjoittamiaan tunnustettuja rajasopimuksia rikkoen tekee surustanne naurettavaa paskaa ja helvetin huonoa Putinistien propagandaa.
"Samalla tuskailemme sitä että Suomen suorastaan kannustaessa tämän sodan aloitusta tiesimme että se kostautuu pahiten Suomeen."
Tämä typerä ja lapsellisuudessaan rimat alittava propaganda paljastaa sen että kaiva stanan maanpetturi itsesi myynyt liero ruplat taskustasi juo pullo vodkaa ja mene narun jatkoksi ...se on varmaan ainoa keino millä tuollainen voi tehdä maailmasta hieman paremman paikan .
Kyllä nämä Tiltut yrittää kaikin tavoin ovat varmaan valmiita myymään äitinsäkin kenttäpatjaksi rysäpöksyille muutamasta ruplasta .
Jahas, ja ne muut arvot ovat mitä? Ilmeisesti jotain sellaisia joiden kannatus Suomessa on lähellä nollaa?
Normaali ja vakaa maako ei ole sellainen, jossa harjoitetun ulkopolitiikan kannatus on vapaiden vaalien mukaan lähes 100 %?
No millainen sitten olisi?
Jaanalle lienee kerätty kortteja jotain tuhannen ja kahden välissä. Loppurutistus odottaa!
>Me Natovastustajat kärsimme kovasti tästä sodasta ja sen uhreista.
Kerrohan siis miksi ette aktivoituneet eduskuntavaaleissa ja kaduilla? Ei somessa länkystys mitään hyödytä.
Vai aktivoiduitteko, mutta sitä ei vain mistään huomaa kun teitä on niin surkean vähän?
Tiltuille tulee kiire.
""Me Natovastustajat kärsimme kovasti tästä sodasta ja sen uhreista."
Nimenomaan tällä palstalla näkyy, että te Natovastustajat hihkuitte onnesta tästä sodasta ja uhositte kuinka Ukraina tullaan tuhoamaan. Osa uhoaa surkeasti vieläkin.
Tiltut ovat oikeutetusti vihaisia, kun heidän pitäisi tehdä itse jotain. Soon sananvapauren rajoottamista! Muiren pitää teherä!
Sekä B että T ovat varsin korkeaan ikään ehtineitä herroja. Katsotaan ensin ovatko vuoden kuluttuakin vielä hengissä, vapaita ja terveitä. Vaaleissa saattaa olla vastakkain jopa kaksikin yllätysehdokasta.
Jos Trumpista tulee presidentti niin täällä hölmölässämme alkaa taas se sama Aaltolan ja kumppanien jorina miten USA:n kansa on äänestänyt väärin ja sitä örisemistä saamme kuulla jatkuvasti päivittäin.
Onneksi tuosta Aaltolasta ei tule hölmöläämme presidenttiä on siksi tyhmä örisijä koko mies.
Totta turiset.
Liian nopeasti kehaisit itseäsi, kansantoveri! Pitäisi aina malttaa odottaa enemmän kuin kaksi minuuttia.
Miten hyvä oma väitöskirjasi olikaan, kun tyhmän Aaltolan oli muistaakseni opinahjonsa paras! Kerrohan.
Trump kieltäytyi lähtemästä Valkoisesta talosta, kun hän hävisi vaalit. Hän oli valmis syyllistymään erilaisiin laittomuuksiin pysyäkseen vallassa. Hän vaaransi varapresidenttinsä hengen, koska tämä ei suostunut rikokseen. Kannattajat ja poliisit menettivät henkensä Capitolilla hänen vuokseen.
Viime vuodet eivät ole ainakaan pehmentäneet Trumpia. Hän nimittelee vastustajiaan avoimesti syöpäläisiksi (kuten Hitler juutalaisia) ja uhkaa panna heidät telkien taa. Tämä ei ole demokratiaa, vaan sen tuhoamista. Tämä on vakava hetki USA:n - ja koko maailman - historiassa.
Mikäli Trumpista tulee presidentti, hän voimaannuttaa kaikki Putinin kaltaiset diktaattorit, ja kohta tosiaan olemme maailmansodassa.
Aaltola ei ole sovelias presidentiksi on parempi, että hän alkaa taas suoltamaan örinäänsä Ylen ohjelmissa.
Vastaa nyt rohkeasti vain!
Tutisevan Bidevarin ura lopussa!
Mitä tässä FOX NEWSin lähetyksessä kerrotaankaan?
https://t.me/c/1722860657/190
FOX News reporting!!🔥🔥
Ballot Harvesting a part of Sting operation!
Bid€n Crime Family etc. being arrested and detained!
Fraud and coming days will be living off GITMO and face military Tribunals!
ALL THIS IN THIS BOMB REPORTING!!!🔥🔥
THIS IS EXACTLY at the end of the 4th Week that President Trump talked about!!!
Katsokaa flightradarista, paljonko sinne Guantamoon menekään lentoja. Ja muihin USA:n sotilastukikohtiin ulkomailla.
Niissä aidoissa ennakkoäänestyslapuissa on käytetty vesileimallista paperia.
Haluat siis julistaa maailmalle, kuinka sinua on taas kusetettu.
Äitiskö sano?
Bidenille sattui tänään vahinko mutta ei haitannut kun tuli vaippaan.
Voi voi sentään.
Bidee pian hoivakodissa jossa mumisee alati " vituiks meni"
Noinhan asia juuri on.
Mikä ihmeen Bidee?
Lahkosaarnaajien antama pilkkanimi Yhdysvaltain tämänhetkiselle presidentille.
Asia selvä.