Mamutuksen entinen persuennätys menee uusiksi!!!
Persut hallituksessa
Anonyymi-ap
18301
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Se on muiden syy.
Persut ylittävät itsensä, upeeta, mahtavaa, upeeta...
Kommari- Leenalla backmanin kanssa sama ruokakippo. Kaalivettä ryystetään kommunismissa harvasepäivä. Ja votkaa päälle että kommunismi unohtuisi.
Näin voi käydä. Tilanne on ollut tiedossa jo rapiat kolme kuukautta perussuomalaisella sisäministerillä peukalo päivänvalon ulottumattomissa saman ajan. Mutta edellisen hallituksen vika, arvatenkin.
Kuten sanottu. Rajavartiolaitoksen olemassololle on syy. Russakka laita kypärä lutikoilla kyllästettyyn päähäsi.
Hehehehehe... Kiitos päivän nauruista. Saatoin nähdä tuon sivupersoona-sketsin mielessäni. Kevyet mullat Jopelle. Siinä oli mies, jolla kultainen sydän ja hyvä huumorintaju. Onneksi olkoon vielä erinomaisesta kirjoituksesta!
Joku näköjään poisti kirjoituksen jota kehuin. Ilmeisesti meni liikaa tunteisiin. Toivottavasti kirjoittaja lähettää sen uudestaan nähtäväksi.
Jos se oli persupoistajan mielestä liian huono (hieno), huono (hieno) , että otti pois?
Mitään niin asiatonta siinä ei ainakaan ollut, että siksi piti poistaa.
Ei ollut ei. Joku veti vain herneen nenään.
Persut on suurin mamuttaja puolue. Persut vihaa alkuperäisiä Suomalaisia.
Hei !!!!!! idiootti anarkisti, se siniset siinä hallituksen jo silloin kun nämä 30 tuhatta matua laskettiin tänne. Se joka nen laski tänne oli silloinen sisäministeri orpo joten opettele lukemaan ja ota asiasta selvää ennen kuin paskaa kirjoittelet!!
2015 ei uuvatteja eikä sinisiä ollut ja persukannattajat huusi hurraata vielä Soinilleen...
No nyt on sisäministerinä Rantanen ja kiskoo lisää vaan mamuja. Vähentäähän niitä piti?
Ei vähene kuin persujen kannatus. Mikä toisaalta on hyvä:))))))))))))))
Persuthan ovat riippuvaisia mamuista. Ilman niitä persut kuihtuvat.
Lahtarihallituksen suosio laskee laskemistaan.
Huono oli lähtökohtakin, Orpon hallitus on vähemmistöhallitus vaaleissa saamansa kannatuksen perusteella.
Mutta aina siitä on varaa lasketella alaspäinkin niin, ettei seuraavissa vaaleissa pelasta edes D’Hondtin systeemi.
Jota systeemiä sinänsä en pidä huonona, vielä huonompi (järjetön) tapa olisi valita kansanedustajat suoraan henkilökohtaisen äänimääränsä mukaan.
Se voisi johtaa siihen, että Arkadianmäellä istuisi asioista päättämässä kaksisataa teeveestä tuttua "jormapissistä".
200 "jormapiSSistä".
t: ideologinen työtön (ideologia ei tosin ei liity työttömyyteeni, siihen on muut syyt ja ideologiani on vallan muualla).