Mikkonen ja suomalaisuuden tuho

Anonyymi-ap

Maahanmuutto

Mikkonen siis halusi vielä hetki sitten vaientaa koko keskustelun -kuin suomi24?
Anonyymi-ap
2023-11-14 17:11:05

Yhteiskunta
Maahanmuutto

Mikkosen mielestä opposition välikysymys oli uhka kansalliselle turvallisuudelle.ussr
Anonyymi-ap
2023-11-14 16:02:01

Maahanmuutto

Suomen turvallisuus etusijalla
Anonyymi-ap
2023-11-14 15:49:02

Ex-sisäministeri vähätteli ongelmaa

Viime eduskuntakaudella perussuomalaiset muiden silloisten oppositio puolueiden kanssa tekivät välikysymyksen koskien Suomen varautumista siirtolaisvirtojen ohjaamiseen perustuvaan hybridivaikuttamiseen.
Vihreiden sisäministeri Krista Mikkosen mielestä opposition välikysymys oli uhka kansalliselle turvallisuudelle. Hän perusteli mielipidettään sillä, että oppositio haluaa tuoda julkiseen keskusteluun asioita, jotka eivät sinne kuulu.

– Mikkonen siis halusi vielä hetki sitten vaientaa koko keskustelun hybridioperaatioista rajalla. Nyt välikysymyksessä kuvattu tilanne on konkretisoitunut. Näemme siis käytännössä, kuinka suuri ero on siinä, että sisäministerinä toimii perussuomalainen kansanedustaja.
Jos meillä olisi edelleen viherpunahallituksen vihreä sisäministeri olisi varmaa, ettei tilanteeseen olisi reagoitu näin tehokkaasti ja nopeasti. Kuulisimme korkeintaan virheellisiä väitteitä kansainvälisistä sopimuksista huolimatta turvallisuusuhkista rajallamme, Antikainen muistuttaa.

Suomen turvallisuus etusijalla onse

ote suomenuutiset

2

126

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aivan! Krista Mikkonen oli katastrofi sisäministerinä. Ihan yhtä tyhjänpäiväinen kuin Pekka Haavisto ulkoministerinä! Viher-vasemmisto johti Suomen pinteeseen paapomalla venäläisiä. Nyt härskisti vetoavat kansainväliseen oikeuteen puolustaen putinin hybridioperaatiota. Täysin valitsevaa todellisuutta vääristävillä väitteillään.

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        🔞 ­N­­y­m­­f­­­o­­­m­a­­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18107616n

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      69
      4801
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      188
      3745
    3. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      182
      3395
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      76
      3175
    5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      50
      2899
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      25
      1984
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1921
    8. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      179
      1724
    9. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1676
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      43
      1385
    Aihe