nuori kunnanvaltuutettu kuoli kolarissa

Anonyymi-ap

"Naisen käyttämä auto tuhoutui onnettomuudessa täysin, ajoneuvoyhdistelmän perään tuli myös vähäisiä vaurioita. Poliisit tutkivat onnettomuuspaikan, eivätkä he havainneet jarrutusjälkiä.

𝗡𝗮𝗶𝘀𝗲𝗻 𝗸𝗮̈𝘆𝘁𝘁𝗮̈𝗺𝗮̈ 𝗺𝗮𝘁𝗸𝗮𝗽𝘂𝗵𝗲𝗹𝗶𝗻 𝗹𝗼̈𝘆𝘁𝘆𝗶 𝗮𝘂𝘁𝗼𝘀𝘁𝗮 𝗮𝗽𝘂𝗸𝘂𝗹𝗷𝗲𝘁𝘁𝗮𝗷𝗮𝗻 𝗽𝗮𝗶𝗸𝗮𝗹𝘁𝗮. 𝗠𝘆𝗼̈𝗵𝗲𝗺𝗺𝗶𝘀𝘀𝗮̈ 𝘁𝘂𝘁𝗸𝗶𝗺𝘂𝗸𝘀𝗶𝘀𝘀𝗮 𝗸𝗮̈𝘃𝗶 𝗶𝗹𝗺𝗶, 𝗲𝘁𝘁𝗮̈ 𝘀𝗶𝘁𝗮̈ 𝗼𝗹𝗶 𝗸𝗮̈𝘆𝘁𝗲𝘁𝘁𝘆 𝘁𝗮𝗽𝗮𝗵𝘁𝘂𝗺𝗮-𝗮𝗶𝗸𝗮𝗻𝗮."

6

358

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Turha kuolema!

      Ihmiset ei vain usko, että matkapuhelin ei käytetä ajon aikana. Jutussa ei puhuta, että olisi ollut handsfree käytössä.

      Valokuvista näkee selvästi, että ohitse olisi päässyt, mutta kun keskittyminen on muualla kuin liikenteessä.

      Itse olen siitä omituinen ihminen, että lähtökohtaisesti en edes kävellessä puhu puhelimeen. Joskus kerran pari vuodessa puhun ja sen huomaa eli en kiinnitä pahemmin ympäristöön huomioita!

      • Anonyymi

        Puhelimen näyttöön liimautuneita zombieita on liikenteessä aivan liikaa. Valtaosa toki jalankulkijoita, mutta liikaa joka tapauksessa.


    • Anonyymi

      Jo keskittyminen puheluun vie ainakin minulta tehoja. Jos joudun vastaamaan, keskityn ajoon tarkasti ja hidastan ajoa ja yritän lopettaa puhelun tai pysähtyä.

      Myös radion kuuntelu vie minulta tehoja, koska en ole superkuski.

      Toki pari onnettomuutta olen välttänyt jossa takana tulijat eivät ole välttäneet.

      62 vuotta vasta on autoiltu. Eka paha paikka tuli jotain 35 autoiluvuoden jälkeen. Yleensähän tiet on tyhjät ja autoilu sinänsä hyvin helppoa.
      Kolhuja siis 0 mutta ajoakaan vasta ehkä 880 000 km.

    • Anonyymi

      Kyllä vaan. Nainen teki pahan virheen keskittyessään ajon sijasta kännykän räpläämiseen. Näitä tulee samankaltaisia tapauksia vielä jatkossakin, sillä niin yleistä kännykän seuranta on ajon aikana. Olen ollut monen taksin kyydissä ja aina ne sortuu kännykän räpläämiseen ajaessaan. Myös linja-auton kuljettajat sortuu ja se kyllä huolettaa kyydissä olijaa. Kyllä se ajaminen vaatii niin äärimmäisen suurta keskittymistä itse ajoon, ettei siinä saa olla häiriötekijöitä. Ajureilla ei vaan pelaa se itsesuojeluvaisto, minkä johdosta turmia tulee joka päivä joillekkin.

    • Anonyymi

      Ei kannata ajaa liian lähellä.

    • Anonyymi

      Luonto korjasi pois. Vain kyseisen yksilön, ei lapsia, ei perheenäitiä, ei ketään syytöntä tielläkulkijaa.
      Tämän kun muistaisitte että liikennettä on vaan seurattava, oli siellä puhelimessa sitten vaikka mikä instaus menossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      115
      10253
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5020
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      2191
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2048
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      26
      1904
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1591
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1392
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      31
      981
    9. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      24
      973
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      967
    Aihe