On jo korkea aika sulkea koko venäjän raja ja ylityspaikat.Kaksoiskansalaisuudet myöskin pois välittömästi.
Venäläisiltä estettävä kokonaan suomeen tulo.
Anonyymi-ap
10222
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Olemme samaa mieltä rajat kiinni ja turvapaikan hakijoiden elättäminen Suomessa loputtava 👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿
Eihän nämä oikeasti edes ole mitään turvapaikan hakijoita.
Ovat vain huvikseen Venäjän tahdosta tulossa tänne aiheuttamaan sekasortoa.
Nämä ovat vain rikollisia, jotka tulevat varkaisiin ja käyttävät lapsia ja naisia hyväkseen.
Suomen valtio ei pysty suojelemaan omia kansalaisiaan näiltä terroristeilta.
Osoittakaa vaatimuksenne nykyiselle hallitukselle. Se noista asioista päättää.
Aika hölmö lause eihän sitä rajaa oo venäjän kanssa kun hmmm muutama kilometri mitäs ajattelit laittaa sinne ? Securitaksen vai puolkuoliaaksi rokotetut reservit ? Ihmisiä voi nykyään hakkeroida ja venäjän sen homman osaa..jos on siis piikkinsä ottaneet.kaikilla oma MAC osoite ja bluetooth seurantajärjestelmä.
Venäjän pakotteiden ja Ukrainan tukemisen ohella pitäisi tehdä myös sellaista mikä avaa tietä normaalille elämälle ja puhuttelee tavallista venäläistä. Sodan tuomitseminen ja vastustaminen vaatii sen vaihtoehdon korostamista eli rauhan ajan normaaliin elämään pyrkimistä. Rauhanliike ei ole koskaan väärässä!
Pitää ymmärtää sodan ideologia ja sen mitä sillä yritetään saavuttaa...siinä touhussa on valitettavasti mukana tää pedofiilihamejengi mihin kaikki päättäjät valitettavasti kuuluvat...Ei sitä yritä estää yksikään niin sanottu päättäjä se on kylmä totuus.
Suomalainen vasemmistolainen nk. rauhanliike on ollut aina väärässä.
Venäläiset tulee blokata ulos suomesta mahdollisimman nopeasti ja rajat laittaa pysyvästi kiinni myös venäjän kauttakulkurahdilta suomen kautta. Jo ennen tätä, tulee kaikki venäläisten ja kolmansien maiden kansalaisten maahantulo estää. Sama koskee myös jo myönnettyjä oleskelulupia/viisumeita venäläisille.
Nämä Suomessa olevat Venäläiset ovat Putinin kätyreitä ja tekevät täällä rikoksia Putinin tahdosta ja Suomalaiset uskomme, että nämä olisi muka Putinia vastaan.
Venäläinen on aina vihollinen ja tulee myös aina olemaan.
Venäläiset ovat vain Örkkejä, joiden ainoa tehtävä on kiusata ja hävittää muita.
Ei Venäjällä ole mitään elämää ylläpitävää kulttuuria, kaikki on vain tuhoamista.