Itärajan invaasiolle stoppi NYT!

Anonyymi-ap

Suomen on käännytettävä jokainen ilman maahantuloon oikeuttavia papereita Venäjältä ja argumentit hädässä olevien auttamisesta unohdettava.

Maailmassa on neljä miljardia ihmistä, jotka mielellään eläisivät suomalaisella elintasolla, jopa suomalaisen ns. köyhän elintasolla.

Sotaa käyvästä ja meihin vihamielisesti suhtautuvasta maasta ei tarvitse päästää ketään maahan. Humanismia harjoitamme ihan tarpeeksi ja kaikkia tai oikeastaan juuri ketään maailman kurjista emme voi auttaa. Lisäksi Venäjältä tulijoissa on aivan varmasti myös desanttistatuksen omaavia sabotoijia.

Me olemme rakentaneet omanlaisen yhteiskuntamme, joka elättää melko hyvin itsensä. Se että ihmiskunta lisääntyy kuin virukset ja bakteerit ei tarkoita sitä, että suomalaisten on oltava hölmöjä ja tuhottava utopiamme vapaaehtoisesti.

Venäjälle syystä toisesta menneille elintasopakolaisille on viestimme oltava selvä: sitä reittiä ei Suomeen ja Eurooppaan koskaan pääse.

2

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Turvapaikan hakija ei tarvitse maahantuloon oikeuttavia papereita. En ihmettele ettei persu ole edes tästä asiasta tietoinen koska Suomen uutisissa ka mv-julkaisuissa ei asiasta mainita. Ko. "julkaisut" levittelevät vain disinformaatiota koska tietävät persujen halukkaasti uskovan sen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2165
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      340
      1391
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      94
      1345
    4. 168
      1265
    5. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      68
      1051
    6. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      968
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      919
    8. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      910
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      27
      862
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      839
    Aihe