https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000009992551.html
Lempäälä esim, on paljon velkaisempi. Mutta eiköhän tämäkin saada korjattua.
Vesilahti ei ole kovin velkainen
12
335
Vastaukset
- Anonyymi
Vesilahti
Velka: 2 424 eur/asukas
Konsernivelka*: 3 165 eur/asukas
* sisältää kuntayhtymät ja tytäryhteisöt
Koko suomen keskiarvot:
Velka: 3 378 eur/asukas
Konsernivelka: 7 850 eur/asukas- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18111019J
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Lempäälä
Velka: 3 617 eur/asukas
Konsernivelka*: 7 059 eur/asukas - Anonyymi
Nokia
Velka: 3 156 eur/asukas
Konsernivelka*: 4 879 eur/asukas - Anonyymi
Vesilahdella on monet asiat hyvin. Ei velkaa, hyvä koulutus, hyvät koulutulokset, korkea työllisyysaste, matala alkoholinkulutus, matala Kelankäyttöaste, mitä vielä?
- Anonyymi
Kaikenlaista tilastoa kylän tarkkuudella: https://yle.fi/a/74-20060054
Esim. työttömyys Vesilahdessa matala.- Anonyymi
Velka on hyvä renki, mutta huono isäntä jos sitä on liikaa maksettavana . Tuppulan päättäjillä nyt sormet syyhyää kun ne tajuaa että mehän voidaan ottaa lisää velkaa kun muillakin on noin paljon ja tehdä vaikka toinen kauppatori rakennuksineen Narvaan tai Valkkisiin.
- Anonyymi
Ei kannata vertailla hyttysenp.skaa norsun p.skaan .
- Anonyymi
Pakkoliitetäänkö velkainen Lempäälä Vesilahteen?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pakkoliitetäänkö velkainen Lempäälä Vesilahteen?
Se olisikin kamalaa silloin pääliköitten paikatkin pitäisi jakaa uudestaan .
- Anonyymi
Vesilahti osti tonttimaata liki miljoonalla ja taas velka kasvoi. Hienoa että saan olla hyvä veronmaksaja ja nettosaaja kunnassa kun päätetään tehdä "tuottoisia" riskisijoituksia.
- Anonyymi
Jos velan määrästä mitään voi päätellä, sijoitukset ovat onnistuneet toistaiseksi hyvin. Hyvätuloiset veronmaksajat kelpaavat kyllä Vesilahdelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1049314
- 474509
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021966Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html421841- 241600
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131341Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,371270Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54907Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31892Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v30883