Hän vastustaa kunnollisten ohjusten hankkimista, jotta Venäjä voisi Suomen miehittää. Hän haluaa Suomem täyteen Venäjän lähettämiä pakolaisia, jotta tulee kaaos ja Suomi on helppo miehittää. No, ei moitita häntä. Hän toimii juuri niin kuin kommunistit ja vasemmistolaiset ovat aina toimineet. He haluavat, että Venäjä miehittää Suomen ja meistäkin tulee kommunistinen valtio.
Andersson haluaa Venäjän miehittävän Suomen
Anonyymi-ap
3167
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Niin tuntuu ajattelevan Haavisto myös ?
”Täytyy toivoa, että Venäjän puolella herätään ja huomataan, millaista haittaa tää aiheuttaa ja tehdään joku korjausliike, mutta sen varaan ei voi laskea…”
Kommunistit odottaa sitä päivää, kun puna armeijaan on puhallettu taas se punahenki. Tavallaan äärivasemmisto luulee venäjän olevan yhä se kommunistimaa, vaikka eipä se ole paljon muutakaan. Diktatuureja molemmat.
Nyt kommunistien yksi mahdollisuus taas vaikeutui. Raja asemia suljetaan ja vielä se pahempi muistuttamassa, nimittäin Daavidin linko.