Onko tässä mitään järkeä, Suomi maksaa ITALIALLE 20tuhatta euroa per nuppi, Jos ei ota brysselin määräämää valtavaa matulaumaa. Niinistölle neuvoksi, jaetaan rajalla niille Venäjältä tuleville parikymmentätonnia kännyyn ja KÄÄNNYTETÄÄN NE, Näin emme syyllisty mihinkään laittomaan toimintaan,
Toiminta ja hinta on bryssein eli eu;n hyväksymää,.. Otetaan tämä toimi taannehtivasti käyttöön,..... Tulee loppuviimeksi SUOMALAISILLE edullisemmaksi maksaa ruotsin tänne 2015 lähettämille yli 40.000 "turvapaikanhakijalle" (eu;n määräämä hinta) , siihen laivaliput päälle, Järjestetään HYVÄNtekeväisyys keräys , toimenpiteen rahoittamiseksi. Oletan että keräys tuottaa niin hyvin, että ylimääräinen raha voidaan lähettää IHMISAUPPAA harjoittavalle ITALIAN MAFIALLE...................... Kansan käsi on karttuisa.
Toiminta ja hinta on bryssein eli eu;n hyväksymää,.. Otetaan tämä toimi taannehtivasti käyttöön,..... Tulee loppuviimeksi SUOMALAISILLE edullisemmaksi maksaa ruotsin tänne 2015 lähettämille yli 40.000 "turvapaikanhakijalle" (eu;n määräämä hinta) , siihen laivaliput päälle, Järjestetään HYVÄNtekeväisyys keräys , toimenpiteen rahoittamiseksi. Oletan että keräys tuottaa niin hyvin, että ylimääräinen raha voidaan lähettää IHMISAUPPAA harjoittavalle ITALIAN MAFIALLE...................... Kansan käsi on karttuisa.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Rysssien propagandan mukaan Venäjä on paratiisi, joten mamut voisivat jäädä sinne elelemään.
Tosin rysssät itse muuttavat sankoin joukoin tänne "paheelliseen länteen", joten rysssäin propaganda on täyttä skeidaa, jota vain hörhöimmät putinistit uskovat.
Venäjä ei koska sanoa että Venäjä on paratiiisi
Se on sinä sanot että EU ja Nato ovat paratiisi tulkaa Ukraina ,Tulkaa Armenia
Sitten Huomenna itkeä ja itki ei rahaa miksi me auta Italia miksi me auta Kreikka
Totta. Venäjä on maanpäällinen helvetti, josta miljoonat venäläiset ovat muuttaneet länteen. Hyvin harva muuttaa lännestä Venäjälle.
No venäjä myös täynnä EU ja Amerikalaiset tehdas
Kaikki Venäjä-kiimaiset voisivat mennä itärajalle hakemaan itselleen oman lemmikin, joita toveri piippalakit toimittavat Suomen rajan lähettyville jopa Venäjän PUNA-ARMEIJAN autoilla...
Persuhallitukset oikein vetää puoleensa mamuja. Ja tollot elämäm koululaiset äänestävät noita mamuimureita, jotka kusettavat köyhiä ja jakavat lisää rahaa rikkaille.
Nyt venäläiset mamut osoittavat mieltä Suomessa itärajan sulkemista vastaan. Menisivät osoittamaan mieltään itse pääkallopaikalle Moskovaan kaiken aiheuttajaa vastaan.
Ai niin, Venäjällähän mielenosoittamisesta ja toisinajattelusta joutuu linnaan pitkäksi aikaa. Venäjällä eliitin kritisoiminen on ÄÄRIMMÄISEN SUURI RIKOS.
Minkähän takia kymmenettuhannet venäläiset asuvat Suomessa vaikka itärajan takana on "ihana paratiisi"...
En ole rasisti, mutta Venäjä on maapallon peräreikä.
USA KAIKEN PAHA....
Venäjä on peräreikä täällä päin maailmaa.
N, alku ja juuri, valitettavasti näin, Itse henkilökohtaisesti toivoisin, ettei näin olisi, mutta näin se vaan on,
Sillä whataboutismilla ei pidä puolustella rysssien hirmutekoja..
"Venäjä esti maanantaina Ukrainan kansalaisten maahantulon Venäjälle Suomen rajanylityspaikkojen kautta."
https://yle.fi/a/74-20055868
Venäjä ainakin Ukrainalaisten mielestä hyvä ja reilu maa?
Venäjällä asuu monen ukrainalaisen sukulaisia kuten myös Ukrainassa venäläisten sukulaisia. Ovat ehkä menossa sukulaistensa luo Venäjälle...
Yht'äkkiä venäläiset täällä huomasivat, että nyt ei päästäkkään viemään papoille, ja mammoille apua, eikä hakemaan halpoja juomia. Tajuavatko, että Ukrainalaisilta on pommitettu kodit, ja lähes 20 000 lasta varastettu sukulaisiltaan venäjälle.
Ja onhan itäraja ollut kiinni ennenkin. NL:n aikana rajaa oli vaikea ylittää. Korona sulki rajan. Nytkin sen yli pääsee, kun käyttää hieman vaivaa.
Koeta nyt edes pieni tovi pysyä asiassa, Vuosien saatossa olen kyllä huomannut, että tehtävä on mahdoton.,,,,,,,,,,,,,,,,,,mutta,,,,,,,,,,,,,Vaikeat" hommat" tehdään päivässä,,,,,,,,,,,mahdottomissa menee paripäivää, Joton toivoa ON,
Niinpä, ei saa haukkua rysssiä. Ryzzien "rauhan aseet" siellä vaan surmaavat viattomia.
Aloitus ei ollut mikään huutoäänestys, siitä missä päin tellusta on mailman persereikä , Se on selvä, että SOTATEOLLISUUDELLA , savijaloilla seisovalla USA;lla on tässä "vedonlyönnissä"voittajakerroin, hyvin lähellä NOLLAA, Myöskään ei ollut huutoäänestystä paratiisin siannista, KYSE OLI eu Kremlin = brysselin MÄÄRÄÄMÄSTÄ MATUN =maahanTUNKEUTUJAN HINNASTA, jonka Suomi brysselin määräyksestä maksaa IHMISKAUPPAA KÄYVÄLLE ITALIAN MAFIALLE ja ns, IHMISOIKEUSJÄRJESTÖILLE , jotka Välimerellä suorittavat "taksiliikennettä" afriikan ja italian välillä. toimittaen mafioosoille kauppatavaraa.
Nyt rysssät ovat tuoneet mamuja Suomen itärajalle oikein viranomaiskyydillä ja lisänneet Venäjä-vastaisuutta entisestään.
Venäjän Turun konsulaatti suljettiin. Nyt saadaan hyvällä paikalla oleva rakennus tai tontti hyödyttämään SUOMALAISIA eikä iivanoita. Sehän tietty vituttaa Suomi-putinatseja ja taistolaisia.
Avaajalle tiedoksi: Suomesta ei tule NEUVOSTO-Venäjän vasallia vaikka muutama harhainen taistolainen ja nazi sellaista toivoisikin.
Venäjä-kiimaiset voivat halutessaan muuttaa sinne idän paratiisiinsa kuten jotkut suomalaiset noin 100 vuotta sitten. Tosin HUONOLLA MENESTYKSELLÄ.
Rysssien puna-armeija ja FSB eli KGB tuo näitä mamuja Suomen itärajalle. Nyt kaikki Venäjä-kiimaiset taistolaiset ja putinatsit hakemaan sieltä omat lemmikkinsä!
Välimeren rannalle tulee veneitä lisää taas uutta lastia hakemaan parempi elämä rahaa saksa ranska