ITALIA KÄY IHMISKAUPPAA,

Onko tässä mitään järkeä, Suomi maksaa ITALIALLE 20tuhatta euroa per nuppi, Jos ei ota brysselin määräämää valtavaa matulaumaa. Niinistölle neuvoksi, jaetaan rajalla niille Venäjältä tuleville parikymmentätonnia kännyyn ja KÄÄNNYTETÄÄN NE, Näin emme syyllisty mihinkään laittomaan toimintaan,
Toiminta ja hinta on bryssein eli eu;n hyväksymää,.. Otetaan tämä toimi taannehtivasti käyttöön,..... Tulee loppuviimeksi SUOMALAISILLE edullisemmaksi maksaa ruotsin tänne 2015 lähettämille yli 40.000 "turvapaikanhakijalle" (eu;n määräämä hinta) , siihen laivaliput päälle, Järjestetään HYVÄNtekeväisyys keräys , toimenpiteen rahoittamiseksi. Oletan että keräys tuottaa niin hyvin, että ylimääräinen raha voidaan lähettää IHMISAUPPAA harjoittavalle ITALIAN MAFIALLE...................... Kansan käsi on karttuisa.

26

415

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rysssien propagandan mukaan Venäjä on paratiisi, joten mamut voisivat jäädä sinne elelemään.

      Tosin rysssät itse muuttavat sankoin joukoin tänne "paheelliseen länteen", joten rysssäin propaganda on täyttä skeidaa, jota vain hörhöimmät putinistit uskovat.

      • Venäjä ei koska sanoa että Venäjä on paratiiisi
        Se on sinä sanot että EU ja Nato ovat paratiisi tulkaa Ukraina ,Tulkaa Armenia
        Sitten Huomenna itkeä ja itki ei rahaa miksi me auta Italia miksi me auta Kreikka


      • Anonyymi
        Kardox89 kirjoitti:

        Venäjä ei koska sanoa että Venäjä on paratiiisi
        Se on sinä sanot että EU ja Nato ovat paratiisi tulkaa Ukraina ,Tulkaa Armenia
        Sitten Huomenna itkeä ja itki ei rahaa miksi me auta Italia miksi me auta Kreikka

        Totta. Venäjä on maanpäällinen helvetti, josta miljoonat venäläiset ovat muuttaneet länteen. Hyvin harva muuttaa lännestä Venäjälle.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Totta. Venäjä on maanpäällinen helvetti, josta miljoonat venäläiset ovat muuttaneet länteen. Hyvin harva muuttaa lännestä Venäjälle.

        No venäjä myös täynnä EU ja Amerikalaiset tehdas


    • Anonyymi

      Kaikki Venäjä-kiimaiset voisivat mennä itärajalle hakemaan itselleen oman lemmikin, joita toveri piippalakit toimittavat Suomen rajan lähettyville jopa Venäjän PUNA-ARMEIJAN autoilla...

    • Anonyymi

      Persuhallitukset oikein vetää puoleensa mamuja. Ja tollot elämäm koululaiset äänestävät noita mamuimureita, jotka kusettavat köyhiä ja jakavat lisää rahaa rikkaille.

    • Anonyymi

      Nyt venäläiset mamut osoittavat mieltä Suomessa itärajan sulkemista vastaan. Menisivät osoittamaan mieltään itse pääkallopaikalle Moskovaan kaiken aiheuttajaa vastaan.

      Ai niin, Venäjällähän mielenosoittamisesta ja toisinajattelusta joutuu linnaan pitkäksi aikaa. Venäjällä eliitin kritisoiminen on ÄÄRIMMÄISEN SUURI RIKOS.

      • Anonyymi

        Minkähän takia kymmenettuhannet venäläiset asuvat Suomessa vaikka itärajan takana on "ihana paratiisi"...


    • Anonyymi

      En ole rasisti, mutta Venäjä on maapallon peräreikä.

    • Anonyymi

      USA KAIKEN PAHA....

      • Anonyymi

        Venäjä on peräreikä täällä päin maailmaa.


      • N, alku ja juuri, valitettavasti näin, Itse henkilökohtaisesti toivoisin, ettei näin olisi, mutta näin se vaan on,


      • Anonyymi
        tarkkanäköinen kirjoitti:

        N, alku ja juuri, valitettavasti näin, Itse henkilökohtaisesti toivoisin, ettei näin olisi, mutta näin se vaan on,

        Sillä whataboutismilla ei pidä puolustella rysssien hirmutekoja..


    • Anonyymi

      "Venäjä esti maanantaina Ukrainan kansalaisten maahantulon Venäjälle Suomen rajanylityspaikkojen kautta."

      https://yle.fi/a/74-20055868

      Venäjä ainakin Ukrainalaisten mielestä hyvä ja reilu maa?

      • Anonyymi

        Venäjällä asuu monen ukrainalaisen sukulaisia kuten myös Ukrainassa venäläisten sukulaisia. Ovat ehkä menossa sukulaistensa luo Venäjälle...


    • Anonyymi

      Yht'äkkiä venäläiset täällä huomasivat, että nyt ei päästäkkään viemään papoille, ja mammoille apua, eikä hakemaan halpoja juomia. Tajuavatko, että Ukrainalaisilta on pommitettu kodit, ja lähes 20 000 lasta varastettu sukulaisiltaan venäjälle.
      Ja onhan itäraja ollut kiinni ennenkin. NL:n aikana rajaa oli vaikea ylittää. Korona sulki rajan. Nytkin sen yli pääsee, kun käyttää hieman vaivaa.

      • Koeta nyt edes pieni tovi pysyä asiassa, Vuosien saatossa olen kyllä huomannut, että tehtävä on mahdoton.,,,,,,,,,,,,,,,,,,mutta,,,,,,,,,,,,,Vaikeat" hommat" tehdään päivässä,,,,,,,,,,,mahdottomissa menee paripäivää, Joton toivoa ON,


      • Anonyymi
        tarkkanäköinen kirjoitti:

        Koeta nyt edes pieni tovi pysyä asiassa, Vuosien saatossa olen kyllä huomannut, että tehtävä on mahdoton.,,,,,,,,,,,,,,,,,,mutta,,,,,,,,,,,,,Vaikeat" hommat" tehdään päivässä,,,,,,,,,,,mahdottomissa menee paripäivää, Joton toivoa ON,

        Niinpä, ei saa haukkua rysssiä. Ryzzien "rauhan aseet" siellä vaan surmaavat viattomia.


    • Aloitus ei ollut mikään huutoäänestys, siitä missä päin tellusta on mailman persereikä , Se on selvä, että SOTATEOLLISUUDELLA , savijaloilla seisovalla USA;lla on tässä "vedonlyönnissä"voittajakerroin, hyvin lähellä NOLLAA, Myöskään ei ollut huutoäänestystä paratiisin siannista, KYSE OLI eu Kremlin = brysselin MÄÄRÄÄMÄSTÄ MATUN =maahanTUNKEUTUJAN HINNASTA, jonka Suomi brysselin määräyksestä maksaa IHMISKAUPPAA KÄYVÄLLE ITALIAN MAFIALLE ja ns, IHMISOIKEUSJÄRJESTÖILLE , jotka Välimerellä suorittavat "taksiliikennettä" afriikan ja italian välillä. toimittaen mafioosoille kauppatavaraa.

      • Anonyymi

        Nyt rysssät ovat tuoneet mamuja Suomen itärajalle oikein viranomaiskyydillä ja lisänneet Venäjä-vastaisuutta entisestään.


    • Anonyymi

      Venäjän Turun konsulaatti suljettiin. Nyt saadaan hyvällä paikalla oleva rakennus tai tontti hyödyttämään SUOMALAISIA eikä iivanoita. Sehän tietty vituttaa Suomi-putinatseja ja taistolaisia.

    • Anonyymi

      Avaajalle tiedoksi: Suomesta ei tule NEUVOSTO-Venäjän vasallia vaikka muutama harhainen taistolainen ja nazi sellaista toivoisikin.

      Venäjä-kiimaiset voivat halutessaan muuttaa sinne idän paratiisiinsa kuten jotkut suomalaiset noin 100 vuotta sitten. Tosin HUONOLLA MENESTYKSELLÄ.

    • Anonyymi

      Rysssien puna-armeija ja FSB eli KGB tuo näitä mamuja Suomen itärajalle. Nyt kaikki Venäjä-kiimaiset taistolaiset ja putinatsit hakemaan sieltä omat lemmikkinsä!

    • Anonyymi

      Välimeren rannalle tulee veneitä lisää taas uutta lastia hakemaan parempi elämä rahaa saksa ranska

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      105
      8287
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      112
      5784
    3. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      56
      5297
    4. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      289
      5216
    5. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      78
      3881
    6. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      58
      3051
    7. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      66
      2767
    8. Olet oikeasti ollut

      Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.
      Ikävä
      22
      2558
    9. Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit

      Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘
      Ikävä
      29
      2532
    10. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      45
      2501
    Aihe