Reklamaatioapu Suomi, kuluttajan ääni kuuluviin.

Tervetuloa Reklamaatioapu Suomi- sivulle.

Sivuston ensisijainen tarkoitus on parantaa yritysten reklamaatioprosesseja ja ennaltaehkäistä riitatapauksia, kun reklamaatiot ja ongelmatapaukset tuodaan nopeasti esille ja näin ollen kuluttajille saadaan luotettavampaa ja laadukkaampaa palvelua.

Sivun tarkoituksena on myös lisätä läpinäkyvyyttä ja nopeuttaa tiedon jakamista, jotta ongelmatapauksiin pystytään reagoimaan nopeammin ja kuluttajat pystyvät minimoimaan tai jopa välttämään riskit.

Tähän tarvitaan yhteistyötä ja ihmisiä, joten suosittelethan sivustoa ja sivustolla olevia ryhmiä. Pidetään myös me kuluttajina huoli siitä, että tieto sivustolla ja ryhmissä pysyy totuudenmukaisena, siistinä ja laadukkaana.

Muutama vinkki:

1. Ryhmät toimialakohtaisesti löytyvät sivun “ryhmät”- osiosta. Ryhmiä luodaan sitä mukaa lisää, kun sille on tarvetta.

2. Ryhmien sisältä löytyy “Oppaat”- osio johon tullaan kiinnittämään julkaisuja niihin kuuluvien kategorioiden alle, niin “tietyn yrityksen reklamaatiot ja ongelmat ” on löydettävissä helposti saman katon alta.
Ideat, kehitysehdotukset, palaute jne. ovat tervetullutta!

Tällä hetkellä ( 16.11.2023) ryhmiä on seuraavista kategorioista:

- Sähköyhtiöt
- Verkkokaupat
- Kodintekniikkaliikkeet
- Vähittäiskauppaketjut
- Autoliikkeet
- Rakennus- ja remontointiliikkeet
- Sosiaali- ja terveysministeriö

https://www.facebook.com/profile.php?id=61553731611862

Sivusto on yksityisen luoma ja tarpeesta kehitetty.

1

316

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

        Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
        Maailman menoa
        228
        19245
      2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

        "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
        Maailman menoa
        96
        4164
      3. Lataus pakkaskelissä

        En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
        Hybridi- ja sähköautot
        73
        2643
      4. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

        Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
        Maailman menoa
        48
        2153
      5. Temutatko ?

        Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?
        60 plus
        190
        1785
      6. Martinalta vahva viesti

        "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
        Kotimaiset julkkisjuorut
        289
        1622
      7. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

        Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
        Maailman menoa
        73
        1561
      8. Jos mies olet oikeasti...?

        Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
        Ikävä
        135
        1540
      9. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

        "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
        Maailman menoa
        168
        1494
      10. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

        Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
        Suomalaiset julkkikset
        14
        1384
      Aihe