uusimmassa ip-lehdessä. Näin se menee. Karpelalla ja Vanhasella oli suhde ja hotelli Rosendahlin kuuluisa yö on vain jäävuorenhuippu tässä skandaalissa.
Karpela ja Vanhasen suhde paljastettu
lopullisesti
5408
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hommaa itselles pari kolme jalkavaimoa
niin riittää omissakin asioissa pohtimista.
Ja on elämässä säpinää, ei tarvi täältä
elämää etsiä.
Neukkulassa ennen vanhaan pistettiin ihmisiä pinteeseen, syytettiin ja tuomittiin valheellisen nimettömän ilmiannon perusteella.
Meillä tämä ei onnistu.
Onko viestin lähettäjällä aikomus yrittää todistajaksi, vai toimiiko hän vain kävelevänä lööppipellenä näiden lehtiyhtiöiden osakkeenomistajien iloksi.
Pääministeri Vanhasen yksityiselämän ongelmat eivät varsinaisesti kuulu tämän palstan aihepiiriin, vaikka varmaan vaikuttavat paljonkin viran hoitoon.
Nyt pitäisi kyllä keskustella isommista ongelmista. Esimerkiksi Venäjän viime aikojen käytös Suomea kohtaan on muuttunut koko ajan röyhkeämmäksi.
Silti Matti Vanhanen ei ota kantaa. Tätäkö on se kehuttu "maltillinen" ja "harmaa" toiminta?
Karpela vastaa Pietilälle: "Elokuvat ovat suorastaan intohimoni. Minulla on laaja kokoelma elokuvia kotonani."
Missä Karpelan elokuvat ovat? Ovatko DVD-elokuvia? VHS-elokuvia ja missä hän niitä säilyttää koska Hakoniemi ei nähnyt niitä käydessään Karpelan kotona.
Holkerin hallituksen (87-91), kulttuuriministeri Anna-Liisa Kasurinen (SDP) sanoi viimeksi käyneensä katsomassa joskus 70-luvulla pikkupornoelokuvan "Pukki Paratiisissa". Että sellaisiin kulttuuritekoihin meillä ylletään. Mitäs siihen sanotte kepulaiset.