Rajoilla on tungosta kun tilattuna.
Miksi aina Orpon ministerikaudella
Anonyymi-ap
9149
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Taidetaan nyt koittaa nostaa Suomen lähihistorian epäsuosotuimman hallituksen statusta ja puoluegallupkannatuksen jyrkkää laskua.
Outoa, että tulevat juuri Orpon ollessa vastuussa, sillä pakolaisethan elävät Suomessa sosialismissa, missä työtä ei ole pakko tehdä ja kaikki on ilmaista.
Onko ne kenties tilattu.
Orpo vetää niitä puoleensa kuin magneetti.
Pitää saada muijallekin töitä.
Koska Li Andersson teki suomesta vastaanottokeskuksen.
Jos mä olisin presidentti, en ottais yhtään pakolaista suomeen ja passittaisin suomessa olevat pois suomesta. Keksisin vaikka mitä tekosyitä jos joku urputtaisi.
Niin no, et ole presidentti, eikä presidentti voi päättää tuollaisista asioista.
Ettekö osaa enää yhteenlaskun taitojakaan. Eduskuntavaalien voitto ratkesi uusimaan alueen äänillä Kokoomuksen hyväksi. Uusimaan alueella asuu eduskunta/presitentinvaalien äänestyksiin merkittävä määrä maahanmuuttajia RISTISIITOKSIA jotka kiitollisia lojaaleja Suomen rikkaille eli Kokoomukselle ja olette sen uuisista nähneet joka päivä idästä tulee VANKKOJA Kokoomuksen kannattajia lisää huutaen Kokke Kookomus forever!
Next Presitentt is Kokoomus Göörin Alexander Stubb from Finland YUnid Statexs
Koska vassuhallituksen aikana tulijat salakuljetetaan Suomeen niin ettei kukaan tiedä. ISIS-terroristejakin yritettiin salakuljettaa mutta tieto vuosi ja homma keskeytettiin. Sitten homopekka yritti muitakin laittomia keinoja ja jäi kiinni.
Satakunta terroristia onnistuttiin tuomaan.