Ja miksi kerrottaisiin?
Sanokaa yksikin hyvä asia tuosta (sanoinko vielä mistä) puljusta?
Mitään hyvää täällä ei Veikkauksesta kerrota
14
502
Vastaukset
- Anonyymi
Veikkaus tuloutti vuonna 2022 valtiolle 716,3 miljoonaa euroa.
- Anonyymi
Suurin osa huijaamalla tienattuja rahoja.
- Anonyymi
On muuten podonnut reilusti tuotto. Muistaakseni 2019 tulos oli 1,2 miljardia.
Koronasta alkoi veikkauksen alamäki. Ihmiset eivät yhteiskunnan sulkemisen jälkeen avattua uudestaan palanneetkaan samalla innolla pelaamaan veikkauksen pelejä. Toki tuo tunnistautuminen söi myös varmasti tuottoja ja voi olla myös kun korona aikana pelikoneet olivat kiinni ihmiset huomasivat, että netissä on muitakin rahapelifrmoja tarjolla kuin vain veikkaus.
Nyt sitten heti kun tulos pieneenee niin veikkaus alkaa irtisanoa henkilökuntaansa mm lopettammalla tampereen casinon.
- Anonyymi
Veikkaus on kotimainen ja käytti slogania "suomalainen voittaa aina".
Eikö tuo ole hyvä asia, täh?- Anonyymi
Koska olet viimeksi voittanut jotain?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Koska olet viimeksi voittanut jotain?
Jokaisella kierroksella monet voittavat, jotkut enemmän, jotkut vähemmän.
https://yle.fi/aihe/tekstitv?P=471
- Anonyymi
Helppoa! Sanon yhden hyvän asian tuosta puljusta. Sen kituminen loppuu lyhyeen, kun jatkavat nykymenolla. Ei kestä kauaakaan, kun mm. loton pyörittämisen kustannukset käyvät ylivoimaisiksi alati pienenevälle pelivaihdolle. Ja tokihan he jatkavat.
- Anonyymi
Kaikki pelatut rivit menevät ensin "tarkastukseen missä arvotaan rivi jota kukaan ei ole pelannut tai sitten numerot menevät tarkoituksella vierestä, jolloin tulee olo että läheltä piti etten voittanut".
No miksi et voittanut? Siksi koska homma on 100% rahastusta ja kusetusta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikki pelatut rivit menevät ensin "tarkastukseen missä arvotaan rivi jota kukaan ei ole pelannut tai sitten numerot menevät tarkoituksella vierestä, jolloin tulee olo että läheltä piti etten voittanut".
No miksi et voittanut? Siksi koska homma on 100% rahastusta ja kusetusta.Hyvin kommentoitu. Uskoisin mielelläni salaliittoteoriaasi, jos sellaiselle olisi perusteita. Mutta kun Veikkauksen pelit ovat 100% laillista rahastusta ja kusetusta, en saata uskoa, että mainitsemallesi tarkastukselle olisi tarvetta.
Jossakin sivistysmaassa peli, jonka palautusprosentti on noin 40 olisi laiton tai ainakin tuhoon tuomittu vedätys. Mutta Suomessa sillä on lain suojaama monopoliasema. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvin kommentoitu. Uskoisin mielelläni salaliittoteoriaasi, jos sellaiselle olisi perusteita. Mutta kun Veikkauksen pelit ovat 100% laillista rahastusta ja kusetusta, en saata uskoa, että mainitsemallesi tarkastukselle olisi tarvetta.
Jossakin sivistysmaassa peli, jonka palautusprosentti on noin 40 olisi laiton tai ainakin tuhoon tuomittu vedätys. Mutta Suomessa sillä on lain suojaama monopoliasema.Palautusprosentti ja voittomahdollisuus, ei mitään tekemistä keskenään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Palautusprosentti ja voittomahdollisuus, ei mitään tekemistä keskenään.
Selittäisitkö...! Kyllä nuo minusta korreloivat aika vahvasti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvin kommentoitu. Uskoisin mielelläni salaliittoteoriaasi, jos sellaiselle olisi perusteita. Mutta kun Veikkauksen pelit ovat 100% laillista rahastusta ja kusetusta, en saata uskoa, että mainitsemallesi tarkastukselle olisi tarvetta.
Jossakin sivistysmaassa peli, jonka palautusprosentti on noin 40 olisi laiton tai ainakin tuhoon tuomittu vedätys. Mutta Suomessa sillä on lain suojaama monopoliasema.Kyllä se vedätystä on. Jos olisi rehellistä peliä olisin jo miljonääri. Miksi lottopallo konetta ei näytetä kokonaisena koko arvonnan ajan?
Siksi koska pallot pudotetaan käsin ränniä pitkin.
Siinä teille totuutta, jotain salataan ja kansaa pidetään tyhmänä. Itse en usko tuohon BullShittiin.
- Anonyymi
Kaikki lottoarvonnat siten, että kerran saa pelirahoja siirtää seuraavaan arvontaan.
Jos ei siellä tule yhtään täysosumaa, sitten rahat jakoon alavoitolle.
Silloin ei tarvitse epäillä, että kerätään monia miljoonia vilunkilla pelaajilta.
Ymmärrän myös niitä jotka epäilee vilppiä, kun menee monta arvontaa ettei.täysosumaa.- Anonyymi
Meitä on varmasti monta epäilijää. Ainoa keino voittaa sieltä jotakin on se että ei osallistu ollenkaan mihinkään peliin. Rahat säästyy.
Ihmiset ei luota Veikkaukseen ja sen takia sillä menee huonosti. Veikkaus on kierteessä. Ahneella on paskanen loppu!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki1173833Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma463321Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest272621- 2032537
Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem242472Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?
Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu401748- 1141481
Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!
Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja341379Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa
Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt1571376Jos elämäsi ihminen
on osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt721162