Kiertäkää kaukaa Masalan Kojamon vuokraamat asunnot ovat täyttä vedätystä koko juttu

Anonyymi-ap

Varoitan teitä muita älkää ihmeessä mene vuokraamaan Kojamon Masalan asuntoja yrittävät nyt saada uusia asiakkaita lauseella " Pesukone kaupan päälle" asunnot ovat todella kylmiä ja lämmitys ei kuulu samaan hintaan ja remontit joissa kestää ikuisesti ja niitä ei vain hoideta ollenkaan ja yrittävät myöskin laittaa toisen maksuun väärän henkilön vuokria ja myöskin joudut ne maksamaan ja monen kuukauden vääntö aivan turhasta ja saat odottaa maksua monta kuukautta ja Huijari yritys mukana SAK ja ammattiliitot ja SDP ja Vasemmistoliitto ja kyllä on niin törkeää vedätystä tuollainen kohtelu ja korottavat vuokria tekoälyllä ja se tarkoittaa sitä että ei tule kaikille vuokrankorotusta ja varoitan edelleen ja kehoitan kiertämään kaukaa Kojamon vuokraamat asunnot MyLumo Silmänlumetta on vain.

2

416

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei toisen vuokria tarvi maksaa. Kerro lisää tilanteesta, miksi sinulta veloitettiin toisen vuokria?

    • Anonyymi

      Toisen vuokran ???
      Kysely isännöitsijän toimistoon.
      Vaikuttaa ulkopuolisen huijaus yritykseltä, maksattaa toisen vuokraa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      352
      12214
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      180
      11228
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      280
      6563
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      255
      5357
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      205
      3860
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      176
      3643
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      64
      2713
    8. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      177
      2443
    9. Nyt on kova paikka "suvaitsevaisille" naisille", kun naisille tuli oma taksi

      ja syy siihen on kehitysmaalaiset taksisuharit, joista on koitunut paljon "ongelmia" naismatkustajille. Nimittäin "suva
      Maailman menoa
      49
      2222
    10. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      15
      1922
    Aihe