Ol3 ja taas alkoi sähkönhinnan manipulointi

Anonyymi-ap

9

267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ompas kieroa touhua kerta kaikkiaan ja kukaan tee asialle mitään. Toivottavasti kukaan ei ota oikeuksia omiin käsiin vaikka tässä tekisi mieli itsekullakin.

      • Anonyymi

        😍😋😍😋😍😋😍😋😍

        🍑 ­N­y­­m­­­f­­­o­­­m­a­­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18119117x

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Liekkö edelleen valtiolla osuuksia Fortumin, kun joskus oli enemmistö omistaja? Selittäisi hyvin tuon kieroilun jos valtiolla tai kellään poliitikolla on osuuksia firmassa.

      • Anonyymi

        Valtiolla eli eduskuntapuolueilla on enemmistö osakkeista ja ne pitävät näillä osaketuloilla valtaa Suomessa kuten muutkin diktaattorit.


    • Anonyymi

      Ilmeisesti tuulisia keliä on tulossa ja kun ovat kitarisat turvoksissa vakuutelleet hinta piikkejä tulettomuudella, niin eivät sitä voi käyttää syynä hinnan pitämiseen korkealla, tällöin pannaan atomivoimala remonttiin, enkä kyllä yhtään ihmettelisi, jos joku linja Ruotsiinkin jouduttaisiin korjaustöiden vuoksi sulkemaan. Ennen sähkön hintaa piti aina nostaa jos vettä muka oli liian paljon ja samoin jos sitä oli liian vähän.

    • Anonyymi

      Niin täällä on niitä asiantuntijoita arvioimaan.

    • Anonyymi

      Entä jos se onkin jonkun muun aiheuttama eikä voimalan itsensä. Avaruudesta käsin ohjaillaan vikoja 🤔

      • Anonyymi

        Siis samaan tapaan kuin junaliikenteessä? Kummasti vain nekin viat ovat viime aikoina lisääntyneet... Eikä kukaan ole huomaavinaan mitään...


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      502
      4092
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      17
      3149
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      281
      2237
    4. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      458
      2091
    5. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      86
      1426
    6. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      157
      1323
    7. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      63
      1218
    8. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      64
      1135
    9. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      81
      1095
    10. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      41
      1058
    Aihe