Mika Aaltolan nousu - ja tuho

Vaalikampanja suurissa vaikeuksissa. Kassaan ei kerry rahaa. Aika heittää Aaltolan pyyhe kehään.
26395
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Kun puhuu katsoo jonnekin yläviistoon eli hämyisään psykedeliaan.

Äänestä
  • Kokoomus-mafiat kurmoottaa ja pelaa Mikan ulos-

    vaino lakkaa kun alistuu Stubbin kannattajaksi ja kerää kannattajansa polvihousu-Stubbia kannattamaan ...?

    Äänestä

Aaltolalla on paljon suurempi este tiellä presidentiksi kuin raha ja se on umpityhmä kansa.

Äänestä
  • Aaltola ei tajua että lännen hegemonian aika on ohi. Maailma muuttui monenkeskiseksi.

    Äänestä

  • Aaltola on varmasti ehdokkaista hyväsydämisin, mutta kun pelimiehiä haetaan, niin eihän Aaltolasta peluria saa millään ilveellä.

    Äänestä

Jo se että asettui ehdolle, kielii täydellisestä arvostelukyvyn puuttesta.

Äänestä
  • Arvostelukyvytön heitto?

    Äänestä

Aaltola halutaan pelata ulos aika härskillä tavalla. Mutta ihmiset pitävät hänestä, eikä tuolle voi yhtään mitään.

Äänestä
  • Minä kyllä ajattelin aluksi häntä äänestää. Hän on politiikassa ryvettymätön henkilö ja varmaan pystyisikin hoitamaan homman, mutta on tullut sellaisia kommentteja häneltä, että olen kyllä alkanut epäröimään.

    En oie vielä valinnut, ketä äänestän, mutta Haavisto se ei ole missään nimessä.

    Äänestä

  • No, eivät kumminkaan niin paljon, että rahoittaisivat kampanjaa. Kassassa on vähän päälle euro kortin kirjoittajaa kohti!

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Minä kyllä ajattelin aluksi häntä äänestää. Hän on politiikassa ryvettymätön henkilö ja varmaan pystyisikin hoitamaan homman, mutta on tullut sellaisia kommentteja häneltä, että olen kyllä alkanut epäröimään.

    En oie vielä valinnut, ketä äänestän, mutta Haavisto se ei ole missään nimessä.

    Miksi? Onko homous este?

    Äänestä

1,5 milj € vs 25000 € . Rahamiehet vs ei rahamiehet .

Äänestä
  • Pernettoahan tässä tehdään.

    Äänestä

Aaltola kuvitteli itsestään vähän liikoja.

Äänestä
  • Tismalleen.

    Äänestä

Sanoisin että jos olisin Aaltola, niin juuri nyt kaduttaisi niin vietävästi kun ikinä lähdin mukaan presidenttipeliin. Maine asiantuntijana meni eikä mitään mahdollisuuksia presidentiksi.

Äänestä

Miten se Aaltola esiintyy aina pää korostetusti pystyssä, ikäänkuin "minä olen muita korkeampi"?
Kornia touhua.

Äänestä
  • Persoonakin on puiseva, yksioikoinen ja hieman Pentti Linkolamainen. Ei jatkoon.

    Äänestä

Alkaa kohta tekemään asuntolainojen maksu tiukkaa.....

Äänestä

En tunne tarkemmin tilannetta, mutta haastavaa Aaltolalla voisi olettaa olevan riittävän taustajoukkueen kokoamisessa, joka sitten hoitaisi korttien keräämiset ja monet muut jutut. Puolueisiiin kuuluvilla ehdokkaillta tämmöinen taustajoukko on valmiina, eikä tarvitse edes kerätä kortteja, jos on eduskuntapuolue.

Äänestä

Aaltolan aika heittää pyyhe kehään ja luopua. Sitä paitsi Suomen seuraava presidentti joutuu ikävään tilanteeseen kun Ukraina joutuu nöyrtymään rauhaan ja menettää suuren osan itäisestä puoliskostaan Venäjälle ja EU tarvitsee Venäjän energiaa ja raaka-aineita.

Äänestä

Aaltola on suurissa taloudellisissa vaikeuksissa. On myös huhuttu Upissa että Aaltolan psyyke olisi romahtamassa.

Äänestä

Aaltolan suosio alkoi sakkaamaan sen jälkeen kun Sari Essayah ilmoittautui olevansa ehdolla.

#pressayah
#parastasuomelle

Äänestä

Eiköhän Aaltolan peli ole jo pelattu. Hän on pudonnut kannatuksessa sijalle 5.

Äänestä

Taistelee jumbosijasta Hjalliksen ja Essayahin kanssa.

Äänestä

On tärkeä huomioida, ettei Aaltola yksin ole päässyt eduskunnan alaisen Ulkopoliittisen instituutin johtajaksi eikä Ylen ja muun median pääsuosikiksi. Hänen väitöskirjansa käsittelee hullun lehmän tautia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vaalikampanja suurissa vaikeuksissa. Kassaan ei kerry rahaa. Aika heittää Aaltolan pyyhe kehään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu