Keskisen kyläkauppa??

Anonyymi-ap

Kävin kyläkaupas täs hiljattain ja huomasin että kukaan myyjistä ei tevehtinyt.Mentiin vain kun viimestä päivää.Painaako ytneuvottelut vai jokin muu.Ei senpuoleen eipä tarvi käydä enää on paljon halvempiakin kauppoja avattu.

16

1063

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näin on jatkunut jo vuosia eipä ole varmaan pidetty tapakolutusta.Muualla kaupois on alettu kyllä tervehtiin.

    • Anonyymi

      Ei ainakaa Seinäjoen Prismassa tervehdi kukaan.
      Keskisellä palvellaan hyvin, kun on tosi ostaja kyseessä.

      • Anonyymi

        Määrittele tosi ostaja. Onko 2 kg porkkanapussin ostaja eurolla tosi ostaja?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Määrittele tosi ostaja. Onko 2 kg porkkanapussin ostaja eurolla tosi ostaja?

        pehmonallen ostaja on tosi ostaja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Määrittele tosi ostaja. Onko 2 kg porkkanapussin ostaja eurolla tosi ostaja?

        On se tosi ostaja, mutta se ei tarvitse palvelua, kun porkkanat pystyy jokainen itse ottamaan ja kuljettamaan kassalle. Tarkoitin esim. puhelimen tai jonkun muun teknsen laitteen istamista, siinä tarvitaan asiantuntijan neuvoja ja niitä Keskisellä saa kiitettävästi. Ymmärrätkö mitä tarkoitan. Häh?


    • Anonyymi

      Joko uskalsit yrittää sisään nallevarkaisiin?

    • Anonyymi

      Keskustelu en on Pohjanmaan paras ja mukavin kauppa käydä Hakkaa mennen tullen Ideaparkin.

    • Anonyymi

      Keskinen

    • Anonyymi

      Ostaisin Hilkkakirjan ja 100 aku ankkaa mutta kun ei ole valikoimissa.

    • Anonyymi

      Joo hyviä kokemuksia on myyjistä paitsi rautapuolen tv.julkkismyyjä joka ei kyllä ole asiakaspalvelia

    • Anonyymi

      No en mä ainakaan jaksa jokaiselle vastaantulevalle myyjälle terve sanoa. Keskityn ostoksiin enkä tervehtimisiin.

    • Anonyymi

      Oikein kauppalehdessä oli juttu että mikä on kun ei kauppa käy.
      Oli myös juttua että yli 30 vuotta töissä ollelle lomautuslappu kouraan

    • Anonyymi

      Ihme haloo tuollaisesta asiasta.noita lomautuksia on nyt vähän joka puolella,niin kyllähän se varmasti vaikuttaa moniin asioihin.no Nyt on mukavaa käydä keskisellä jos siellä Nyt oikeesti on hiljaisempaa👍

    • Anonyymi

      Keskisen kyläkaupalla on ainakin joulu lapsille ja kesällä tivoli vähän isommillekkin Omat eväät mukaan

    • Anonyymi

      Sehän se taitaakin ongelma ollakin että se nykyinen kompleksi on rakennettu täysin turisteja ajatellen ja turistikauden ulkopuolella asiakaskunnan pitäisi sitten koostua paikallisista, jotka eivät enää jaksa sinne ainakaan kovin pienten ostosten takia lähteä. Liian suurta ja aikaa vievää. Itse kävin ennen useamminkin, mutta kävelemistä oli silloin paljon vähemmän, ei sinne enää muutaman tavaran takia jaksa piipahtamaan lähteä, ennemmin sitten hakee vaikka Mikolta. Ruokapuolella järkevämpi kassojen ja ulko-ovien sijoittelu, siellä tulee yhä käytyä. Jos tavarapuolella käyn, niin en mene ollenkaan vilkkaimpaan turistiaikaan. Myös ruokapuolta välttelen silloin. Ja ärsyttävää että ruoka- ja tavarapuoli ovat erikseen, ei jaksa käydä kummallakin puolella samalla kertaa. Prisman tai Cittarin malliin kun olisi kaikki samassa.

    • Anonyymi

      Korona aikana ei vissiin ole suositeltavaa kätellä?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      251
      4535
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      127
      2971
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2742
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1710
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1553
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      20
      1451
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1304
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      92
      1216
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      204
      1083
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1075
    Aihe