Yle tennisselostaja sekosana Lund

Anonyymi-ap

Ensin pelasi Suomalaisista joko koko ottelun ajan penkillä istunut Jarkko Nieminen, jonka nimen Lund muisti sanoa jokaisessa lauseessaan, mutta oliko mutinan seassa Suomalaine kentällä pelaava tennistähti Lundia kuullen joko ; Lalkovaala, Kalkovaara, Raltovaala tai Salkovaala ?

Onko nykyisten selostajien oltava YHTÄ HUONOJA lausumaan SUOMEN sanoja kuin huonoin mahdollinen, eli Mertaranta.

Hyvät selostajat. Lausukaa edes pelaajien nimet huolellisesti he ovat tähtiä, ette te.

4

367

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuollainen oli pelaajaa nöyryyttävää selostusta, edes nimeä ei osattu lausua, mutta tiesi etukäteen, että tuo mikälirhänonkaan häviää.

    • Anonyymi

      Mikä helvetti siinä on kanssa että Real Madrid ei voida lausua miten se pitää. Ei voi olla vaikea sanoa Riil Mädrid, jos minä sen osaan. Aikamoisia pellejä ovat. Kuulemma suomi on ainut kieli mitä he osaavat. Luuleeko ne että Suomi on maailmankieli ?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      22
      5164
    2. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      25
      4358
    3. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      27
      2471
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      34
      2254
    5. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      1998
    6. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      15
      1918
    7. En ole koskaan kokenut

      Ennen mitään tällaista rakastumista. Tiedän että kaipaan sinua varmaan loppu elämän. Toivottavasti ei tarvitsisi vain ka
      Ikävä
      19
      1597
    8. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      12
      1531
    9. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      21
      1257
    10. Kerranki asiat oikein

      Ilkka ja muut pienpuolueeet...teitte hyvän työn kun valitsitte pätevän henkilön virkaan eikä kepulle passelia!! Jatkakaa
      Haapavesi
      10
      1174
    Aihe