Älkää kukaan ikinä hyväksykö Päivi Kuljua omaisenne edunvalvojaksi. Päivillä on tapana heittää asiakkaan kaikki tavarat roskiin. Katso ei tarvi tehdä niin paljon työtä kun ei tarvitse maksaa varaston vuokria.
Edunvalvoja Päivi Kulju
22
3305
Vastaukset
- Anonyymi
Edunvalvojat ovat kaikki yhteiskunnan lähettämiä rosvoja.
- Anonyymi
Varmaan jotain todella arvokasta!!! Jo se, että on edunvalvonnassa, kertoo ettei ole kykenevä huolehtiin rahoista eikä ole siihen kykeneviä omaisiakaan. Että höpiset mitä höpiset.
- Anonyymi
Ootko ihan järjissäsi?
- Anonyymi
Höperö jolla on isokin omaisuus voi joutua edunvalvontaan. Dementikoita joilla on iso omaisuus saattaa olla edunvalvonassa, käräjäoikeus määrää edunvalvontaan, edunvalvoja voi olla lähiomainen tai muu luotettava henkilö virkaedunvalvojan lisäksi.
Aikuissosiaalityöstä taitaa useimiten tulla esitus edunvalvontaan määrääminen.
- Anonyymi
Suosittelen jokaisen tekemään edunvalvontavaltuutuksen vielä kun on siihen kykenevä.
Nämä kunnalliset edunvalvojat ovat täysin tietämättömiä. Monenlaista harmia ovat saaneet aikaan tuntematta päämiestä ja hänen historiaa. Tällöin kärsijöinä ovat täysin syyttömät. Et taida olla ensimmäinen joka tätä kyseistä edunvalvojaa arvostelee. - Anonyymi
Täyttä harmia muiden rahoilla.
- Anonyymi
Osalla edunvalvonnassa olevilla on tili kauppoihin, eräät tahot ostavat itselleen "jotain pientä hyvää" muiden ostosten seassa.
Näitä ostoksia kun ei valvo kukaan.- Anonyymi
Kuitit menee edunvalvontaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuitit menee edunvalvontaan.
Jos menee, harvemmin menee.
- Anonyymi
Taas Ylen sivustolla oli juttu edunvalvonnasta, etua on valvottu siihen malliin että valvottava menettänyt todella paljon rahaa.
- Anonyymi
Kyllä loppu peleissä rahat katoaa ja omaiset nuolee näppejään myös aiheuttaa riitaa omaisten kesken.
- Anonyymi
Miks omaiset ei ihte huolehi edunvalavonnasta? Pakkoko sitä on yleistä valvontaa käyttää!?
- Anonyymi
Kysy omaisilta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kysy omaisilta.
Minäpä kommentoin.Yhteiskunta lähetti omaiselleni edunvalvojan kysymättä minulta rintaperilliseltä mitään.Kun yritin kysyä asioista asioista he sanoivat,että olemme vaitiolo velvollisia.Ei edes omaisen kuolemaa ilmoittaneet.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minäpä kommentoin.Yhteiskunta lähetti omaiselleni edunvalvojan kysymättä minulta rintaperilliseltä mitään.Kun yritin kysyä asioista asioista he sanoivat,että olemme vaitiolo velvollisia.Ei edes omaisen kuolemaa ilmoittaneet.
Laki valvoo ja ohjaa myös edunvalvontaa ja edunvalvojaa. Joko omaisesi on ollut siinä pisteessä, ettei saa enää käyttää omaa päätösvaltaa tai sitten on itse pyytänyt, että saa edunvalvojan, jotta rahat pysyy turvassa. Valita digi ja väestorekisterikeskukseen ja lääkärille, joka asiaa on puoltanut.
- Anonyymi
Valtion palkkaama häjyy ämmä, saneraa oikeuskelvotonta?👹
- Anonyymi
Jostain sekin käskynsä saa.
- Anonyymi
Erittäin fiksu ja vilpitön ihminen. Voi kun kaikki edunvalvojat olisivat yhtä hyviä👍
- Anonyymi
Tekee mitä sattuu.
- Anonyymi
Pölhö-päivi on verovaroin ylläpidetty sekopää-elätti, joka tekee tahallaan vahinkoa vanhuksille..
Todellinen haittaviranomainen.- Anonyymi
Harmittaako, kun et voi ehkä enää hyväksikäyttää vanhuksen rahoja?
- Anonyymi
Heh....
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 19111529
- 585469
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html462757- 402395
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131861Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,441825Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut291664Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s61476Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta411470Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k121416