Miksi nettiä saavat käyttää eikä televisiota saa katsoa? Onhan netissä paljon roisimpaa nähtävää kuin televisiossa. Selittäkää minulle. Ja miksi naisten alusvaatteiden vuoksi pesukoneessa ei saa olla lasiluukkua? Eihän Leevi lestadiolaisten aikana ollut televisiota eikä pedukonetta, miten se on voitu jo tuolloin kieltää?
Vastaukset 5
- Anonyymi
Koska Leevi lestadiolaiset saavat tehdä mitä vaan joutumatta helvettiin koska ovat jumalan ainoa valittu kansa maanpäällä joka pääsee taivaaseen pyytämällä synnit anteeksi sunnuntaisin ja jatkamalla samaa elämää maanantaina.
- Anonyymi
No se. Miksemme me pakanat saada anteeksi virheitämme?
- Anonyymi
Miksi lestaatiolaiset polttaa tupakkaa se iskoistetaan nuorina jo heidän päähän että se on oikein ja niin saa tehdä. Polttoko Jeesus tupakkaa?
Ei polttanut tupakan poltto on syntiä. Taivaaseen ei mrne yhtäkään sellaista lestaatiolaista joka polttaa parannuksen tehneet ovat asia erikseen mutta heidän on täytynyt luopua tupakasta koska taivaassa ei ole syntiä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi lestaatiolaiset polttaa tupakkaa se iskoistetaan nuorina jo heidän päähän että se on oikein ja niin saa tehdä. Polttoko Jeesus tupakkaa?
Ei polttanut tupakan poltto on syntiä. Taivaaseen ei mrne yhtäkään sellaista lestaatiolaista joka polttaa parannuksen tehneet ovat asia erikseen mutta heidän on täytynyt luopua tupakasta koska taivaassa ei ole syntiä.Eli tupakka on lestaatiolaisten epäjumala.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi lestaatiolaiset polttaa tupakkaa se iskoistetaan nuorina jo heidän päähän että se on oikein ja niin saa tehdä. Polttoko Jeesus tupakkaa?
Ei polttanut tupakan poltto on syntiä. Taivaaseen ei mrne yhtäkään sellaista lestaatiolaista joka polttaa parannuksen tehneet ovat asia erikseen mutta heidän on täytynyt luopua tupakasta koska taivaassa ei ole syntiä.Olen tuntenut muutamankin lestan jotka juovat alkoholia ja eikä näytä olevan mitään morkkista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid1621073En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene44727Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi26678Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.128676- 44659
- 67615
Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää162575Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni36570Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal52570Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l179530