Miksi nettiä saavat käyttää eikä televisiota saa katsoa? Onhan netissä paljon roisimpaa nähtävää kuin televisiossa. Selittäkää minulle. Ja miksi naisten alusvaatteiden vuoksi pesukoneessa ei saa olla lasiluukkua? Eihän Leevi lestadiolaisten aikana ollut televisiota eikä pedukonetta, miten se on voitu jo tuolloin kieltää?
Miksi lesta saa käyttää nettiä?
5
357
Vastaukset
- Anonyymi
Koska Leevi lestadiolaiset saavat tehdä mitä vaan joutumatta helvettiin koska ovat jumalan ainoa valittu kansa maanpäällä joka pääsee taivaaseen pyytämällä synnit anteeksi sunnuntaisin ja jatkamalla samaa elämää maanantaina.
- Anonyymi
No se. Miksemme me pakanat saada anteeksi virheitämme?
- Anonyymi
Miksi lestaatiolaiset polttaa tupakkaa se iskoistetaan nuorina jo heidän päähän että se on oikein ja niin saa tehdä. Polttoko Jeesus tupakkaa?
Ei polttanut tupakan poltto on syntiä. Taivaaseen ei mrne yhtäkään sellaista lestaatiolaista joka polttaa parannuksen tehneet ovat asia erikseen mutta heidän on täytynyt luopua tupakasta koska taivaassa ei ole syntiä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi lestaatiolaiset polttaa tupakkaa se iskoistetaan nuorina jo heidän päähän että se on oikein ja niin saa tehdä. Polttoko Jeesus tupakkaa?
Ei polttanut tupakan poltto on syntiä. Taivaaseen ei mrne yhtäkään sellaista lestaatiolaista joka polttaa parannuksen tehneet ovat asia erikseen mutta heidän on täytynyt luopua tupakasta koska taivaassa ei ole syntiä.Eli tupakka on lestaatiolaisten epäjumala.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi lestaatiolaiset polttaa tupakkaa se iskoistetaan nuorina jo heidän päähän että se on oikein ja niin saa tehdä. Polttoko Jeesus tupakkaa?
Ei polttanut tupakan poltto on syntiä. Taivaaseen ei mrne yhtäkään sellaista lestaatiolaista joka polttaa parannuksen tehneet ovat asia erikseen mutta heidän on täytynyt luopua tupakasta koska taivaassa ei ole syntiä.Olen tuntenut muutamankin lestan jotka juovat alkoholia ja eikä näytä olevan mitään morkkista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos4676605Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http1923930Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1112533Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit262050Moraaliköyhä S-ryhmä
S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko1391456Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?781338- 681176
Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te791108- 631105
- 461049