Kannattaako lähteä paikalliseen kapakkaan jos haluaa tavata sinkkunaisia tositarkoituksella?.
Vesilahden yöelämä
Anonyymi-ap
11608
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ei kannata
Tottakai miehes vika jos ei naista saa mukaansa
Vesilahdessa oli aikanaan jopa kolme kapakkaa, ties vaikka on ollut enemmänkin. Natiivivesilahtelaiset ajelivat kuulemma kännipäissään autolla tai traktorilla kotiin kostean illan jälkeen. Sinkkunaisista ei tietoa, saattoi olla miespuolisia kaikki, sinkkuja kuitenkin mahdollisesti.
Nykyään ei taida yksikään olla kannattava vaikka väkiluku on lisääntynyt. Johtuu kai siitä ettei kallis alkoholi maistu enää ihmisille ja juodaan kotona tai sitten ei juoda yhtä paljon kuin ennen vanhaan kun niitä kuppiloita oli useampi,pääasiassa keskiolutkuppiloita ne oli. Muutamia pubiruusujakin oli paikallisissa ihan Lempäälästä ja Tampereeltakin asti.
Alkoholiton olut, kofeiiniton kahvi.
Ihmiset ovat terveystietoisia.
Humalassa ei terveitä ihmissuhteita solmita,humalainen ei ole selvinpäin olevan vertainen. Varokaa näitä kännissä solmittuja suhteita tai kadutte loppu ikänne. Siksi en itse käy yöelämästä etsimässä lasteni tulevaa äitiä.
Moi ! olemme mökkiläisiä ja kysymme onko kunnassa monta kuppilaa auki missä voisimme istua iltaa tällä lyhyellä talvilomallamme (viikko).
"kysymme onko kunnassa monta kuppilaa auki missä voisimme istua iltaa"
Oletko oikeasti kiinnostunut vain lukumäärästä?
Lukumäärää en tiedä, mutta annan yhden linkin:
https://peurankrouvi.fi/
Ollaan Hinsalassa mökkeilemässä. Taitaa olla liian kaukana toi Peurankrouvi. Niin lähempää pitäisi löytyä se illanistujaispaikka. Sitten jos ei ole niin ei pakosta tarvi lähteä vuokramökiltä minnekkään.
Soutaen olisit jo perillä
https://www.narvankylapanimo.com/ajankohtaista
Pe-la avoinna
Lähempänä Hinsalaa