Sanoin Jumalalle rukouksessa että muo vituttaa!

Rahat loppuu ennole saanut lottovoittoa ikinä eikä asuntokaan ole kummoine!
4235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Meillä muillakin on samoja ongelmia. Jumala ei auta oikeasti. Siunaukset on usein aineettomia ja uskonvaraisia juttuja mistä uskovaiset puhuvat.

Äänestä

Mammona ei pelasta, se on turhuutta...kyllä kela rahoilla parhaat hienosti ja polkupyörällä

Äänestä

Pääseekö sentään Peräilmaa? Jos pääsee, niin kaikki on pohjimmiltaan hyvin. Pitää muistaa jeesuksen sanat Epydkin vaaraon ylipapille: kellä pääsee Peräilmaa, ei voi olla täysin paha. Ja pääsee kyllä paratiisiin, niiku.

1Äänestä

Menkää töihin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Rahat loppuu ennole saanut lottovoittoa ikinä eikä asuntokaan ole kummoine!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu