Tammelassa vuosia toiminut Alko siirtyi sitten uusiin liiketiloihin, uuden urheilukentän "alle". Saas nähdä, koska sekin entinen alkon sijaintipaikka puretaan. Pitkässä, yksikerroksisessa talossa on jäljellä pienehkö K-market ja Kotipitsa!
Tammelan alko
Anonyymi-ap
9382
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Varmana puretaan, koska hyvä sijainti ja ylöspäin halutaan rakentaa,
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#181270451
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Ei nyt ainakaan tilalle kerrostaloa rakenna .
Mahd. Hankala paikka se olla pitää: parkkipaikat kaukana ja myymälä jossain syvällä ja hankalassa paikassa.
Kaikki on aina tosi hankalaa 😐
Viinkauppaan ei kenelläkään koskaan ole ollut vaikeaa mennä, aina ehtii ja löytää satavarmasti, ei vaikuta mikään menemiseen mikä liittyy tähän asiaan suomessa.
Siksi nämä viinakaupat pitäisi aina kaikki laittaa hevon kuuseen,
,
koska sillä ei todellakaan ole mitään väliä missä ne ovat, markkinatalous ratkaisee.
Pieni näkökulma:
Kenelläkään ei ole minkäänlaista vaikeutta mennä huomattavasti vaikeampi kulkuisen reitin kautta Eestiin hakemaan alkoholi tuotteita,
ei mitään ongelmaa eikä mitenkään hankalaa.
Oliko tuo nyt viimeinen Tampereen ns. kivijalka-Alko eli sellainen mikä ei toimi minkään marketin tai kauppakeskuksen yhteydessä?
Alkon pitäis kehittää drive-in autokaista ja joku simppeli 24/7-kotiinkuljetus. Miks ihmisiä pitää rankaista myymälöiden mahdottomilla sijainneilla, pienen ilon tavoittelun vuoksi ja olis sitten liikuntarajoitteisetkin huomioitu.