Suomilaiva vuotaa - persukkoniehistö: uliuli

Vaalimaa vuotaa,
Vainikkala vuotaa,
Nuijala vuotaa,
Imatra vuotaa,
Niirala vuotas,
Vartius vuotaa,
Kuusamo vuotaa,
Salla vuotaa,
Rajajooseppi vuotaa.
Pian myös laittomia tulijoita on koko länsi-rajan täydeltä.
PERSUKKO HALLITUS: "ULIULI". MTV!

10

444

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ollut Marinin aikana tämmöstä, silloin otettiin vain velkaa velan päälle kun Ukrainassa oli sota, ja koronakin vielä siihen päälle.

      • Anonyymi

        🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

        🍒 ­­N­y­m­­f­o­­­m­­­a­­­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18127578F

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Vasemmisto on sitä mieltä että kaikki pitää ottaa jotka haluavat meidän sosiaalitoimen piiriin, sitä eivät ole sanoneet että kuka tuon huvin maksaa, kun rikkaillekin annetaan vaan verohelpotuksia, ja meidät etujen varassa elävät patistetaan töihin, että on tämä ihme touhua.

    • . . . ja typerä persukkohallitus ei saa mitään muuta kuin heikennettyä suomalaisten toimeentuloa. Jopas on Black friday tai oikeastaan koko touhu aivan sieltä, minne aurinko ei paista! Koko kesän vedettiin miljoona euroa kahviin ja viinereihin ja tämä on lopputulos. Ei jatkoon!

    • Anonyymi

      Joskus oli tällainen juttu kun aikansa hakevat turvapaikkaa,,se tulisi päätökseen eikä kelasta saisi enää rahaa.Hyyssärit sanoi että perustuslain mukaan kelan rahat kuuluu kaikille Suomessa oleskeleville,,siihen sortui unelmat turvapaikan hakijoiden palauttamisesta,ovat varmaan vieläkin täällä 2015 tulleet

      • Nykyhallitus on hyyssäreitä täynnä! Sen on loputtava!


    • Anonyymi

      Me tienataan sisäelimillä.
      Vähän kuin viissatasia painaisi.

    • Anonyymi

      Yleensä vain valtiolaiva vuotaa katosta. Muut laivat vuotavat pohjasta...

    • Taas tuli 50 polkupyörillä Rajajoopepista yli. Eikös se ollut kiellettyä, eikä persu@ukkohallitus muuta kuin ULI ULI. EIKÖ OIS KRIISIKOKOUKSEN PAIKKA VÄHINTÄÄN JOS EI MUUTA SAADA AIKAAN!

      TAAS VERONMAKSAJAIN RAHOILLA VIINERIT JA KAHVIT ASVUSTAJIA MYÖTEN MINISTERIEN TURVONNEISIIN NASSUIHIN.

    • Milloinka, Oi milloin? Pers@ukkohallitus saatte rajan kiinni? EI MILLOINKAAN. "meillä on hyvä hallitusohjelma" -ininä jatkuu. Annamajakin kävi Rajajooseppissa, hallituksen Black Friday -loppuvuosi vaan jatkuu. 1000 : lle nuorelle miehelle 1000 protsku ateriaa x 4/pv, vaatteet, sandaalien tilalle talvikengät, pingispöydät, tupakit.

      Pitkäaikaishoidossa oleville vanhuksille 200000: lle makaroonivelliä x 1, kusiset vaipat ja vetävät rakennukset. Häh?

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      137
      1413
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1081
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      69
      906
    4. 68
      713
    5. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      703
    6. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      224
      637
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      37
      589
    8. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      551
    9. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      39
      527
    10. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      513
    Aihe