Entinen kokoomuksen europarlamentaarikko Eija-Riitta Korhola väittää presidenttiehdokas Pekka Haaviston pyrkineen järjestämään itselleen väitöstilaisuuden ”erioikeuksin” saadakseen hankittua tohtorin oppiarvon ilman normaalia tutkintoa.
Mielestäni kieroilija ja valehtelija ei sovi isänmaan johtoon.
https://www.seurakuntalainen.fi/uutiset/eija-riitta-korhola-radio-deissa-haavisto-yritti-paasta-vaittelemaan-ilman-tutkintoa/
Haavisto yritti päästä väittelemään ilman tutkintoa
7
162
Vastaukset
- Anonyymi
Minä olen kuullut, että Haavisto ehdotteli, että saisi Helsingin yliopistosta maisterin tutkinnon ilman opintosuorituksia. Kun on maisteri, ainakin ulkomailla voisi tohtoroida suoraan ilman edeltävää lisensiaatin tutkintoa.
Stubb tosin pääsi jollain ihmeen ilveellä tekemään tohtoria ulkomaille ilman maisterin tutkintoa. Hänen yksivuotinen ulkomainen Master ei vastaa yliopistollista maisteria.- Anonyymi
Presidentteinä tutkintokikkailija Stubb ja valeprofessori Haavisto ryvettäisivät Suomen kansainvälisen maineen. Haavisto on saanut YK:sta potkut. Meriittilistaa riittää maailman ihmeteltäväksi.
- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18128354H
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Äänestän vaaleissa, mutta en kenekään puolesta, vaan Haavistoa vastaan.
- Anonyymi
Halosen aikana pressa olisi varmaan juoninut Pekalle privaatisti erityisooikeuden ?
Perusteena homous, joille kuuluu erityisetuudet ?- Anonyymi
Presidentti Halonen ja Tuomioja ulkoministerinä puljasivat Pekalle YK-viran valeprofessoripapereilla. Ylioppilas-Pekka putosi eduskunnasta kaksi kertaa, joten vähintään 20.000 e/kk piti järkätä YK:sta.
Ensin vihreiden äänestäjät antoivat Pekalle potkut kahdesti ja sitten tuli potkut tuli myös YK:sta.
Ulkoministeriainesta. Siitäkin olisi tullut potkut, kun Pekka rikottuaan lakia sai eduskunnalta epäluottamuslauseen. Vihreät kuitenkin uhkasivat lähteä hallituksesta ja Pekka sai jatkaa. Halonen noitui, että Pekkaa vainottiin syyttä ja että se on presidenttipeliä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 654170
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺463929Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭333426Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli162753Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle342689En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä142502Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm101994IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm81129Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1441102- 80986