Vakavat virheet

tällä tarkoitan katolisen kirkon pedofilia-tapauksia myös jt:ssä ja muissa uskonnollisissa järjestöissä ilmenneitä pedofilia-tapauksia.

Erityisesti näinkin vakava synnillinen ja rikollinen käyttäytyminen olisi pitänyt katkaista heti kun sitä esiintyy.
Kun kerran luostareita on,niin niihin olisi pitänyt pakkoeristää henkilöt joilla on tuollaisia taipumuksia.

Pedofiliaan on olemassa kolmenlaista lääkettä:
1.Kuolema
2.Ruumiinosien katkaisu.Kädet,jalat.
3.Eristys.Eli elinkautinen vankilatuomio.
Koska pedofilia on homoseksuaalisuuttakin huomattavasti vakavampi mielisairaus.Niin eristäminen mielisairaalaan pitäisi olla mahdollista jo heti jos on tiedossa että henkilöllä on sellaisia haluja, tosin vankila käy myös eristämiseen.

Pidän toki mahdollisena että Jumala pystyisi tällaisesta sairaudesta ihmisen parantamaan mutta koska ihmisellä ei ole kykyä lukea ajatuksia, niin riski näin vakavassa asiassa on liian suuri jotta voitaisiin henkilö laskea vapaalle jalalle.

2

178

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ikää.

      Hyvin rasvattu hamppuköysi tulisi HUO-MAT-TA-VAS-TI halvemmaksi yhteiskunnalle kuin elinikäinen vankeus tai hoito. Ja se on ekologinen ja kierrätettävä materiaali. Nyt K-raudasta vain 9.90 e /metri.

    • skeba

      Kuinka varma olet omasta mielenterveydestäsi?
      Kun tollaisia kirjoitat (toki voi olla provokin).

      (Vastauksena ei kannata kyseenalaistaa minun terveyttäni; minua ei Kukaan terveeksi edes kuvittele.)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on hänen nimen viimeinen tavu?

      🎣🎣🎣🎣🎣
      Ikävä
      68
      1100
    2. Miten yksi ihminen

      Voi kolahtaa näin kovaa? Saada ajatukset vallattua näin totaalisesti? Taidan oikeasti tarvita ammattiapua tämän kanssa,
      Ikävä
      46
      1064
    3. Olet lihonut kuin pullataikina

      Olet lihonut kuin pullataikina. Et ole yhtä kaunis kuin aikaisemmin. Oletko ryyppäämässä käynnyt joka ilta?
      Ikävä
      66
      978
    4. Kyllä on ihmisillä paha olla

      Harmi, kun se pitää kipata toisten niskaan. Noh, huhuhan kertoo, että koko palsta on menossa kiinni. Pitäneekö paikkan
      Sinkut
      156
      775
    5. Toivotko jotain tapahtuvan

      Että saisit kaivattusi vaimoksesi?
      Ikävä
      57
      694
    6. Festivaaliko?

      Ei kunnon valoja tai mitään rakenteita, amatöörien puuhastelua äänentoistoa myöten.Yksi soittotaitonen bändi! Luisia kyl
      Kuhmo
      29
      649
    7. Olisko jo aika?

      Voisitko jo viimein puhua tai avata edes yhteydet sen mahdollistamiseksi.
      Ikävä
      40
      625
    8. Ammoniakkivuoto

      Oliko tämä Kiantaman tehtaalla? Ei heitä huonot uutiset Kiantamaa kiertämästä. Pitäsikkö jo laittaa lappu luukulle ja mu
      Suomussalmi
      16
      557
    9. Mies viimeinen viestisi..

      Minkä verran panostit? Oliko jotain kokreettista. Pyysitkö treffeille? Ilmoititko halusta tavata? Epämääräisiin ei mon
      Ikävä
      109
      537
    10. Hei gaggelibylly ootko valmis?

      Tuun kohta hakee sut ratsullani miesprinsessa ❤️
      Ikävä
      74
      502
    Aihe