Mites tässä näin kävi. Piti jäädä ryssän puolelle tämä polkupyöräporukka, mutta nyt jo rakennetaan Suomeen järjestelykeskuksia (hyvä keksitty sana suomeen tuloon) Kuvittelisin, että olisi halvempaa meille suomalaisille, jos ei päästetä ketään rajan yli. Olin visiin väärässä. Eihän tässä touhussa ole hallituksella mitään järkeä. Mihin meni persujen uho 0 maahantulijaa vuodessa. Tänne tulee tunnissa kymmeniä ihmisiä ja samat persut hallitsevat suomen maahanmuutto politiikkaa. Ihmettelen, että pitääkö persut äänestäjiään idiootteina, osa varmaan onkin mutta ihan totta hei. Voipi olla, että tuo kannatus saattaa tipahtaa, no ainakin minä käännän takkini persujen suhteen.
Persupolitiikkaa.
Anonyymi-ap
10210
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Rantasella pikkarit kosteina, kun pääsee leirittämään mamuja?
Rantanen puhuu järjestelykeskuksista kuin ne olivat ratkaisu ongelmaan ja niillä voitaisiin pitää nyt saapuvat turvapaikanhakijat erillään muusta yhteiskunnasta. Hän unohtaa vain mainita, että järjestelykeskuksissa turvapaikanhakijoita voi pitää kiinni vain 7 vuorokautta.
PS on rikkonut kannattajilleen tasan kaikki lupaukset.
Milloin kannattajat tajuavat sen ?
Mamu persun elättää ja hillotolpalla pitää.
Länsirajat pitää sulkea,on nimittäin jatkaneet samantien matkaa nämä meidän uudet lemmikit.Se ei käy..
Persut ovat luonnostaan sadunkertojia. Vastuullisiksi poliitikoiksi heistä ei ole. Ei yhdestä ainoastakaan. Valitettavasti.
Valehtelijoita ne on. Roskasakkia.
ap on homo
Raja vuotaa ja puheenjohtaja kerää irtopisteitä Kiovassa. Mitä vettiä.
Mukavaa luettavaa kun demareilla persut mielessä 24/7 hyvässä tai pahassa, rakkautta tai pää savuttaa kunnes poksahtaa, Niuva kutsuu?