Onko siinä kyse jostakin isommasta henkisestä jutusta? Onko sanoitus monitulkintainen? En usko että kyse on masennuksesta koska kuitenkin kulkija aamulla lähtee kun aurinko on noussut. Kappaleen lopussa hector laulaa "meira on huominen mahdottomuus sä tiedät sen, tähti sammuu, ei yössä taivaanrantaa näy, vain vapaa tuuli sen saavuttaa".
Voisiko tuon lopputekstin perusteella päätellä että kyse voisi olla vapaudesta? Tuuli on usein vapauden symboli eikö vain?
Mistä on oikein kyse tässä laulussa? Vähän jää mysteeriksi. Joku on aiemminkin tästä samasta hectorin laulusta kysynyt tätä samaa ja minä en sattunut löytämään sitä postausta joten päätin tehdä oman postauksen.
hector-meiran laulu sanoituksesta
Anonyymi-ap
0
639
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l3011065Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni62892- 76865
- 71765
- 67711
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et40695- 44607
Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona34597- 49539
- 42531