Eipä vois paremmin osua!
Raja-Jooseppi on Intiassa hyvin kunnioitettava nimi tarkoittaen Jooseppi-prinssiä tai kuningasta. Jokunen määrä intialaisiakin jo tähän mennessä on saapunut kunnioittamaan olollaan Raja Joosepin pyhiä maisemia.
Joten ei pidä ihmetellä jos näemme pian isommankin ryntäyksen intialaisia joogeja leijailevan Raja-Joosepin maisemissa. Lain valmistelijat kai ajatelleetkin että parempi puoli miljoonaa intialaista kuin muutama tuhat arabia.
Vai liekö ajatelleet yhtään mitään?
Raja-Jooseppi on Intiassa hyvin kunnioitettava nimi tarkoittaen Jooseppi-prinssiä tai kuningasta. Jokunen määrä intialaisiakin jo tähän mennessä on saapunut kunnioittamaan olollaan Raja Joosepin pyhiä maisemia.
Joten ei pidä ihmetellä jos näemme pian isommankin ryntäyksen intialaisia joogeja leijailevan Raja-Joosepin maisemissa. Lain valmistelijat kai ajatelleetkin että parempi puoli miljoonaa intialaista kuin muutama tuhat arabia.
Vai liekö ajatelleet yhtään mitään?
Vastaukset 15
Vanhimmat
Näin se on: https://en.wikipedia.org/wiki/Raja
Minusta sen nimen voisi nyt muuttaa Kyrpä-Jooseppi. Sen verran on syytä painaa venäjän kiusa kansakunnan muistiin.
Et ole ensimmäinen joka ehdottaa nimen muutosta...ja sekin vielä että rajan takaa tulee nuorta kyrpää...ja paljon....
Raja-Jooseppi taitaa olla yksi harvoja paikkoja jota ei luovutettu ryssälle miehitettäväksi
Toivotetaan intialaiset tervetulleeksi. He ovat älykästä rauhaarakastavaa kansaa toisin kuin jouku naapuri.
Ja erittäin turvaton maa josta pakolaiseksi maailmalle 1,4 miljardia ihmistä.
Voi olla että ihanteet muuttuu kun koko naapurusto alkaa olla hinduja ja pyhiä suomalaislehmiä pullollaan.
Noita viimeksimainittuja on kyllä nykyisinkin ihan riittävästi
Hinduja muslimien sekaan, saadaan parempi pöhinä.
Eikös raamatussakin ollut Jooseppi.
Intiasta saattaa tulla ihan järkeviäkin ihmisiä, se vaan miksi he tänne pyrkisivät vie pohjan älykkyydeltä.
Yleensä aasiasta tulee järkipäisiä jotka eivät vaahtoa uskonnosta kuten esimerkiksi muslimit jotka olettavat Suomen yhteiskunnan pyörivän muslimien ehdoilla. Ja sama koko EU ja muun maailman alueilla.
Englannissa keskimääräinen Intialainen on varakkaampi kuin keskimääräinen englantilainen.
Suomessa esimerkiksi kiinalaisilla on selvästi vähemmän työttömyyttä kuin suomalaisilla. Tuo on jo perin outoa ja laittaa suomalaiset kyseenalaisen valoon. Miten näin voi olla?
Aasialaisten älykkyys on myös keskiarvoisesti korkeampi kuin lännessä joten ainakin näitä tänne pitäisi haalia.
Pian vaaditaan lehmien teurastuksen lopettamista.
Onneksi säätiedotus lupaa llupsakkaa koillistuulta jostain sieltä Jäämereltä. Öisin nähtänee revontulia ja päästään lähelle -30 asteen lukemia. Aurinkokaan ei ole pitkään tulijoiden riesana, nousee ja laskee saman tien.
Kenraali Talvi kertoo eteläisen pallonpuoliskon nuorille miehille miksi tänne paratiisiin ei alun alkaenkaan olisi pitänyt lähteä.
Pyykki kohdat, Maanmittauslaitos sen riidat leimoilla.
tänne vaan, eiköhän noilla tuota kautta tänne tulleilla älli riitä suomikoodauksen tarpeisiin, mitä noita nyt ton kummemmin värväileen suorempia reittejä
Tätä menoa Suomessa on ryysrannan-jooseppi nähtävyys..