Raja vuotaa, samoin kuin 2015 kun olitte hallituksessa. Ettekö nyt jo voisi lunastaa vaalilupauksianne? Rajat kiinni! Tänään 55 ja samalla rytmillä jouluun mennessä on jo tullut pari tuhatta.
Ammattidiesel, bensan hinta alas ja missään nimessä emme hyväksy leikkauksia vähäosaisilta. Sitä emme hyväksy missään nimessä. Entä ne suden ampumisluvat? Turvetuotanto?Mitä muuta.
S..tanan vellihousut .
Pazka porukkaa, ainakin yksi ääni on lähtenyt. Ainiaaksi.
Hei Persut!
10
242
Vastaukset
- Anonyymi
Osoittaa persujen tasoa. Loikkari, epäilyt ahdistelusta, salaisten asiakirjojen julkaisu ja ministeriksi. Onko tämä tosiaan persujen taso?
- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18130091O
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Mitä tuo nyt. Sisäministeri pakoilee lehdistöä. Eikö perze ketäkkään merivettä?
- Anonyymi
Paikallinen kansanedustaja on hiljaa hiiren hiljaa
- Anonyymi
Kepusosialisti, juo kaljaa se kusettaa kuin KEPU
- Anonyymi
On persuilla mennyt näytöt penkin alle. Toivottavasti äänestäjät rekisteröi. Paikallispersuilla ei ainakaan mitään järkevää sanottavaa.
- Anonyymi
Kyllä. Puoli vuotta on mennyt, ensimmäinen budjetti tehty.
Velalla ei elätä. 11 miljardia lisää, koko hallituskaudelle ajateltu lähes 50 miljardia lisää velkaa. Oho?
Leikataampa vähäosaisilta ja annetaan verohelpotuksia rikkaille. Niinpä, mutta mä voin kun mä oon persu. Eläkeläisten lääkkeisiin lisää arvonlisäveroa, kun mä voin. Vielä Soinin aikoihin uskoin. Mutta nyt on luotto loppunut. Pettynyt kansan puolesta? Petetään vielä lisää petettyjä, olisi oikea vaalien iskulause.
- Anonyymi
Nyt on ilosanoma vähäosaisille kepuleille ja muille vasureille. Itärajalla on polkupyöriä ja saatte pitää ne, niitä voi palvoa kuin pyhäinjäännöstä ja ajella päästöttömästi. Jälleenmyyntiarvo on loistava kun niitä on ajatollat taluttaneet.
- Anonyymi
Ookko ajanu fillaria ilman penkkiä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ookko ajanu fillaria ilman penkkiä?
Tätäkö tarkoitat?
https://youtu.be/3Em0-zwy2d8?si=ISgozBOZisPk2zQB
Sebun tykkää tästä, varsin jos on putki musta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513645Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1142600Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5972302Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei192046KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar781847Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431688- 201658
Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1421602Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?951469- 281466